Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / 2018 Acta Biomaterialia Altın Madalyasının Alıcısı : Jeffrey Hubbell

2018 Acta Biomaterialia Altın Madalyasının Alıcısı : Jeffrey Hubbell

2018 acta biomaterialia altin madalyasinin alicisi jeffrey hubbell - 2018 Acta Biomaterialia Altın Madalyasının Alıcısı : Jeffrey Hubbell

Jeffrey Hubbell, Chicago Üniversitesi Moleküler Mühendislik Enstitüsü Doku Mühendisliği Bölümü’nde  Eugene Bell Profesörü ünvanında Acta Biomaterialia Altın Madalya Ödülü’nü almıştır.

Profesör Hubbell, Kansas Eyalet Üniversitesi’nden lisans ve her ikisi de kimya mühendisliğinde Rice Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı. 2010 yılında ABD Ulusal Mühendislik Akademisine ve 2014 yılında Ulusal Mucitler Akademisine seçildi. Chicago’ya taşınmadan önce, İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü (Lozan Üniversitesi) (EPFL) fakültesinde bulundu. Burada EPDK’nın kurucu Direktörü olarak görev yaptı. Biyomühendislik Enstitüsü ve Yaşam Bilimleri Okulu Dekanı, İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü Zürih ve Zürih Üniversitesi, Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü ve Austin Üniversitesi’nden oluşmaktadır.

Profesör Hubbell, rejeneratif tıp ve immünoterapötikler konularını araştırmak için biyomalzemeleri ve protein mühendisliği yaklaşımlarını kullanmaktadır. Rejeneratif tıpta, hücre dışı matrisi ve büyüme faktörü – hücre dışı matris etkileşimlerini taklit eden biyo materyal matrislerine odaklanmış  ve rejeneratif tıpta çeşitli hayvan modellerinde çalışmaktadır. İmmünoterapötiklerde, lenfoidde bulunan antijen sunan hücreleri hedefleyen aşılardaki nanomalzemelere ve protein ajanlarına toleransı teşvik etmek için ve otoimmünitede indüksiyon aşıları için dalak ve karaciğere antijen sunmak için protein mühendisliği yaklaşımları üzerinde yoğunlaşmaktadır. İlgi alanları hem temel hem de translasyonel olmakla birlikte, kendi teknolojisine dayanan, Boston’daki Focal, Genzyme tarafından satın alınan birkaç biyomedikal şirketi kurmuştur. Şirketleri,  Kuros Biosciences, Zürih’te, rejeneratif tıp,  Anokion ve Kanyos Bio, hem Boston’da hem de immünolojik tolerans alanında ve Clostra Bio, Chicago’da, gıda alerjisi alanındadır.

Altın Madalya, 2018 Atlanta, GA’daki Biyomalzemeler Derneği toplantısında Profesör Hubbell’e sunulacak.

Kaynak : materialstoday.com

Yorumlar
Abdullah Parlak - 2018 Acta Biomaterialia Altın Madalyasının Alıcısı : Jeffrey Hubbell

Hakkında Abdullah Parlak

Merhabalar, ben Abdullah 28 ocak 1987 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Lastik-Plastik Teknolojileri Önlisans Programı 2006 mezunuyum. Bir süre enjeksiyon prosesinde çalıştım. 2013 yılında DGS ile Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Bölümü’ne başladım halen mühendislik fakültesi öğrencisiyim. Biyopolimerler ilgimi çekmektedir ve bu alanda çalışmalar yapıyorum.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

yildirimlar ender atomik izotoplar olusturarak nukleer reaksiyonlari tetikleyebilirler 310x165 - Yıldırımlar, Ender Atomik İzotoplar Oluşturarak Nükleer Reaksiyonları Tetikleyebilirler

Yıldırımlar, Ender Atomik İzotoplar Oluşturarak Nükleer Reaksiyonları Tetikleyebilirler

PDF OLARAK İNDİR Atomun ender halleri, karbon-13 karbon 14 ve nitrojen-15, yıllardır antik eserlerin yaşlarını …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com