Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / 45 Metreden Düşüp Kırılmayan Nesnelerin Sırrı!

45 Metreden Düşüp Kırılmayan Nesnelerin Sırrı!

45 metreden dusup kirilmayan nesnelerin sirri - 45 Metreden Düşüp Kırılmayan Nesnelerin Sırrı!

İnternette bir video geziniyor;

Görünürde parçalanamayan bir karpuz. Bir kuleden düşmesine ve bir balta ile vurulmasına rağmen karpuza özgü olmayan bu dayanıklılık ve sağlamlık, süper dayanıklı bir koruyucu polimer olan LINE-X kaplamasından kaynaklanıyor.

LINE-X, son derece sağlam kamyon yatakları yapma konusunda çok bilinir, ancak bu polimerik kaplama, araç parçaları ve yumuşak meyvelerden çok daha fazlasını koruyabilir.

45 metreden dusup kirilmayan nesnelerin sirri 1 - 45 Metreden Düşüp Kırılmayan Nesnelerin Sırrı!

Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı ve ABD Kara Kuvvetleri Mühendisleri Birliği tarafından 2016’da yürütülen testler, LINE-X korumalı binaların 500 kg patlayıcıya kadar dayanabildiğini gösterdi. Pentagon’un iç duvarları, teröristlerin veya diğer tehditlerin saldırılarına dayanması için çoktan bu madde ile kaplanmış durumda. Ancak, geleceğin sivil yapıları muhtemelen bunu kasırga veya deprem gibi doğal felaketler ile mücadelede kullanabilir.

Bazıları, süper polimerlerin çevreyi kirletecek kanserojen ve toksinler içerebileceği yönündeki endişelerini dile getirdi ancak bu iddialar hala tartışmalı. Eğer, şirketin iddia ettiği gibi LINE-X tamamen zararsız ise, belki bir gün sağlık sektöründe kullanılabilir. Kim kırdığının yerine süper güçlü ve esnek bir kemik sahibi olmak istemez ki?

Kaynak : futurism.com

Yorumlar
Deniz Işınsu Avşar - 45 Metreden Düşüp Kırılmayan Nesnelerin Sırrı!

Hakkında Deniz Işınsu Avşar

6 Mayıs 1992 tarihinde Ankara'da doğdu. 2010 yılında Ankara Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne başladı ve 1 yıl İngilizce hazırlık programını tamamladı. 2015 yazında TÜPRAŞ'ta üretim stajını tamamladı ve 2015/2016 eğitim yılında Erasmus+ programı ile bir yıl, Almanya, TH Köln Üniversitesi'nde eğitim gördü. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun oldu ve Ekim 2017'de İnovatif Kimya Dergisi haber çeviri ekibine katıldı.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

elektrikli cihazlar icin polimer aluminyum kondansator 310x165 - Elektrikli Cihazlar için Polimer Alüminyum Kondansatör

Elektrikli Cihazlar için Polimer Alüminyum Kondansatör

PDF OLARAK İNDİR Elektrikli Cihazlar Için Polimer Alüminyum Kondansatör Hoofddorp, Hollanda: Murata, bu boyutta dünyanın …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com