Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Acil Durum Planlarını Revize Etmeye Çağrılan Kimya Firmaları

Acil Durum Planlarını Revize Etmeye Çağrılan Kimya Firmaları

acil durum planlarini revize etmeye cagrilan kimya firmalari - Acil Durum Planlarını Revize Etmeye Çağrılan Kimya Firmaları

ABD Kimyasal Güvenlik Dairesi, Harvey Kasırgası’nın neden olduğu Arkema felaketinin diğer firmalara uyarıda bulunması gerektiğini söylüyor.

Harvey Kasırgası sonrasında Arkema’nın Teksas Crosby Yerleşkesi’ndeki organik peroksit fabrikasında meydana gelen patlamadan sonra iki aydan daha uzun süren soruşturmada ABD Kimyasal Güvenlik Kurumu (CSB), Amerika’daki kimya şirketlerini acil durum hazırlıklarını ve operasyon planlarının sürekliliğini değerlendirerek tehdit ve risk değerlendirmelerini yeniden hazırlamalarına çağırıyor.

Harvey’den gelen büyük sel baskınları nedeniyle Crosby Yerleşkesi’nde depolanan organik peroksitler kritik soğutmalarını kaybederek Arkema Tesisi’nde yangına neden oldu.

CSB Başkanı Vanessa Allen Sutherland 15 Kasımda düzenlediği basın toplantısında “Bu tip fırtınalar bu sıklık ve yoğunlukta devam ederse kimya firmaları en kötü senaryoların olasılığını tahmin edip etmediklerinden emin olmalıdırlar” dedi.

Uzmanların öngördüğü gibi, iklim değişikliğinin aşırı ve yoğun hava olaylarına neden olması durumunda kimya firmalarının acil durum planlaması ve cevap verebilmelerine daha fazla odaklanmalarının gerektiğini vurguladı.

CSB soruşturması sürmekte olduğundan ajansın bugüne kadarki bulgularıyla ilgili basın konferansında çok az ayrıntı açıklandı. Bununla birlikte davanın yönetim kurulu baş araştırmacısı olan Mark Wingard Arkema’nın rakımının jeneratörlerin taşkınlardan korunması için “bu olayı önlemeye yardımcı olmak için” yetersiz kalmış olduğunu söyledi. Arkema’nın CSB ve soruşturmayla ilgili “son derece işbirlik içinde” olduklarını da belirtti.

CSB, kasırga sezonunun başlangıcı olan Haziran ayına kadar raporunu sonuçlandırmayı ve yayınlamayı planlıyor.

Kaynak : chemistryworld.com

Yorumlar
Ayşegül Kavrul - Acil Durum Planlarını Revize Etmeye Çağrılan Kimya Firmaları

Hakkında Ayşegül Kavrul

12 Haziran 1986 doğumluyum. Lise öğrenimimi Maltepe Kadir Has Anadolu Lisesi'nde, Kimya Lisans eğitimimi Uludağ Üniversitesi'nde, Yüksek lisans eğitimimi Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme (MBA) bölümünde tamamladim. Şu anda tekstil kimyasalları üreten bir firmanın Ar-Ge bölümünde çalışmaktayım.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

dunya antibiyotik kullanim haritasi 310x165 - Dünya Antibiyotik Kullanım Haritası

Dünya Antibiyotik Kullanım Haritası

Fotoğraf : Küresel antibiyotik kullanımının ülkeler bazında 2000 yılından 2015 yılına değişimi. Hindistan’da 2000’den 2015’e …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com