Bursa'da 'Kimya İhtisas OSB' Talebi | İnovatif Kimya Dergisi
Anasayfa / Kimya Haberleri / Bursa’da ‘Kimya İhtisas OSB’ Talebi

Bursa’da ‘Kimya İhtisas OSB’ Talebi

bursa da kimya ihtisas osb talebi - Bursa’da 'Kimya İhtisas OSB' Talebi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Kimya ve Maden Konseyi, üyeleri, kimya sektöründe İhtisas organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması gerektiğini ifade etti.

Bursa’da sanayi işletmelerinin yüzde 15’ini oluşturan kimya ve maden sektörünün aktörlerini bünyesinde barındıran BTSO Kimya ve Maden Konseyi, çalışmalarına devam ediyor. Konsey’in Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, sektörde faaliyet gösteren firmaların uluslararası alanda rekabetçi bir kimliğe kavuşmasını istediklerini söyledi.

Kimyasal üretimin gereklilikleri ve mevzuat kısıtlamaları göz önüne alındığında Bursa’da mevcut organize sanayi bölgelerinin kimya firmalarının ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten Duran, “Bu nedenle kimya sektöründe İhtisas OSB’ye ihtiyacımız var. Bursa’da yüksek teknolojili ve katma değerli yatırıma dönük olarak hayata geçirilecek TEKNOSAB içerisinde kimya sektöründe faaliyet gösteren firmaların da yer almasını amaçlıyoruz. Yeni nesil OSB, kentimizi hedeflerimize hızla taşıyacak önemli bir projedir.” dedi.

BTSO Kimya ve Maden Konseyi Başkanı Cemal Tuna da kimya sektöründe ihtisas OSB projesinin kurulmasının gerekliliğini anlattı. Konseyin öncelikli eylem planlarını rapor haline getirdiklerini belirten Tuna, bu kapsamda yer verdikleri bir diğer konunun da kimya sektöründe nitelikli eleman ihtiyacı sorununa çözüm üretmek olduğunu kaydetti.

Kaynak : aktifhaber.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bunin tubitak projesi kabul edildi 310x165 - BÜ'nin TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi

BÜ’nin TÜBİTAK Projesi Kabul Edildi

Bingöl Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Işık’ın “Kolay Erişimli BODIPY–Tetrazin …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com