Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Çinliler Panda Temalı Güneş Enerjisi Tesisi Kurdu

Çinliler Panda Temalı Güneş Enerjisi Tesisi Kurdu

cinliler panda temali gunes enerjisi tesisi kurdu - Çinliler Panda Temalı Güneş Enerjisi Tesisi Kurdu

Sürdürülebilir enerji konusunu gençler arasında yaygınlaştırmak ve farkındalığı arttırmak isteyen Çin’de, Birleşmiş Milletlerle işbirliği kapsamında ilginç bir çalışmaya imza atıldı.

Çin kültüründe önemli bir yere sahip olan Pandalar, farkındalık yaratmak ve çocukların sürdürülebilir enerji konusuna daha fazla ilgi duyması için de kullanılıyor. İşte bu doğrultuda, Birleşmiş Milletler Geliştirici Programı kapsamında Çin’de kurulan yeni bir güneş enerjisi tesisi yukarından bakıldığında panda gibi görünüyor. Panda Yeşil Enerji firması tarafından Kuzey Çin’in Shanzi bölgesindeki Datong şehrine kurulan tesis, 50MW’lık bir kapasiteye sahip. Daha iyi anlamak için bu kapasitenin Amerika’daki 8000 haneye yettiğini düşünebilirsiniz.

cinliler panda temali gunes enerjisi tesisi kurdu 1 - Çinliler Panda Temalı Güneş Enerjisi Tesisi Kurdu
Beyaz ince filmli fotovoltaik paneller ve siyah tek kristali silikon panellerin harmanlandığı tesise kuş bakışı göz atıldığında panellerin mükemmel bir uyum içerisinde dizildiği görülüyor. Üstelik bununla yetinilmeyen çalışmada, bir diğer Panda temalı güneş enerjisi tesisinin kurulum çalışmaları da devam ediyor. Gelen bilgilere göre tüm tesis tamamlandığında 100MW’lık bir kapasiteye ulaşacak ve önümüzdei 25 yılda 3.2 milyar kWh güney enerjisi üretecek.
Kaynak : donanimhaber.com
Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari elektronik cihazlarin maliyetini azaltmak icin yeni bir yontem gelistirdi 310x165 - Bilim İnsanları, Elektronik Cihazların Maliyetini Azaltmak İçin Yeni Bir Yöntem Geliştirdi

Bilim İnsanları, Elektronik Cihazların Maliyetini Azaltmak İçin Yeni Bir Yöntem Geliştirdi

Fransız ve Yunan araştırmacılar ile iş birliği içinde olan Ulusal Araştırmalar Nükleer Üniversitesi (MEPhI)’nde görev …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com