Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Homeopatik İlaçlar Çok Sıkı Bir Şekilde Denetlenecek

Homeopatik İlaçlar Çok Sıkı Bir Şekilde Denetlenecek

homeopatik ilaclar cok siki bir sekilde denetlenecek - Homeopatik İlaçlar Çok Sıkı Bir Şekilde Denetlenecek

ABD’de satılan tezgah üstü homeopatik ilaçların artık “modern tıp uzmanlarının çoğu tarafından kabul edilmemiş” eski teorileri temel aldığına ve ürünün işe yarayıp yaramadığına dair bilimsel bir kanıt bulunmadığında bir uyarıda bulunmak zorunda kalacalar.Eğer ilaç işe yaramıyorsa, homeopatik ilaç üreticileri ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından kapatılacaklar.

Komisyon, bu ilaçların bazılarının pazarlamaya dahil edilmemiş  sağlık taleplerinin aldatıcı reklamı veya ilaçların üzerine etiketlenmesini yasak olan kanunlara aykırı içerikler olduğunu savunuyor.

FTC homeopatik ilaçların etkinlik iddialarıyla ilgili olarak diğer sağlık ürünleri için geçerli olan kurallardan muaf olmadığına ve farklı muamele görmemesi gerektiğini açıklayan bir uygulama politikası tebliğini yayınladı. İlanların veya ambalajın tüketicilere ‘yanıltıcı’ olmasını istemeyen, 1700’lü yıllarda geliştirilen teorilere dayandığını ve onları destekleyecek kanıt eksikliğinin bulunduğunu ilaçların üzerinde belirtilmesi gerektiğini bildirdi.

FTC homeopatik ilaç pazarlamanın izlenimini dikkatlice inceleyeceğini ve bunun, öne sürülen sağlık talebinin ne kadarını karşılayacağını inceleyeceklerini ekliyor.

Kaynak : chemistryworld.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

porsche dizeli terkedip onun yerine elekrikli ve hibrit otomobillere sariliyor 310x165 - Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Dieselgate (Volkwagen emisyon skandalı) öylece unutulup gitmeyecektir. Ana odak Volkswagen üzerinde olsa da, Porsche dizel …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com