Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / İngiltere’nin İlk Jeotermal Enerji Projesi

İngiltere’nin İlk Jeotermal Enerji Projesi

ingilterenin ilk jeotermal enerji projesi - İngiltere'nin İlk Jeotermal Enerji Projesi

Yeni yayınlanan bir makale, 2018 yılı başında sondaja başlamayı planlayan Cornwall, İngiltere’deki United Downs jeotermal projesi hakkında bazı detayları sunmaktadır.

İngiltere’nin ilk jeotermal enerji projesi İngiltere’nin Cornwall kentinde başladı. Geothermal Engineering Ltd, (GEL), 2018 yılının başında United Down’da keşif amaçlı sondaj başlatmaya hazırlanıyor.

Cornwall Live tarafından “test sahası başarılı olursa, bir enerji santrali 2020 yılına kadar faaliyete geçebilir ve 1,500 eve tam elektrik tedarik edebilecek kadar elektrik üretebilir.

Elektrik üretmek için su, yeryüzünün 4.5 km altına pompalanacak ve burada santralde kullanılacak akışkan 175 ° C civarında olacak. Şimdi GEL, National Grid’e jeotermal ısı ve elektriği pompalamak için United Down’da Redruth yakınlarında 10,6 milyon GBP değerinde yeni keşif sondaj projesini duyurdu.

Cornwall Konseyi genel sekreter yardımcısı Julian German, keşif sondajının 2018 başında başlayacağını ve yaklaşık altı ay süreceğini söyledi.

Kuyuların test edilmesi, jeotermal sistemin karakterizasyonu ve enerji santralinin kurulması, 2020 başlarında olacağı ve işlemlerin 18 ay kadar süreceği belirtildi.

Kaynak : jeotermalhaberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

geri donusturulebilir su bazli yakit gelistirildi 310x165 - Geri Dönüştürülebilir Su Bazlı Yakıt Geliştirildi

Geri Dönüştürülebilir Su Bazlı Yakıt Geliştirildi

Electriq Global, yüzde 60’ı sudan oluşan tamamen geri dönüştürülebilir devrimsel bir yakıt geliştirdi. Electriq-Fuel mevcut …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com