Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

japonya ve avustralya komurden hidrojen uretecek - Japonya ve Avustralya Kömürden Hidrojen Üretecek

Japon ve Avustralya hükümetleri Japonya’nın güneydoğu bölgesi için kömürden sıvılaştırılmış hidrojen üretmeyi amaçlayan milyarlarca dolarlık bir proje başlattı.

Japonya ve Avustralya geleceğin temiz enerji ürünü olarak görülen hidrojene yatırım yapacak bir proje başlattı. Projeyi Kawasaki Heavy Industries liderliğinde olan ve J-POWER, Iwatani Corporation, Marubeni Corporation ve Australyalı AGL’den oluşan The Hydrogen Energy Supply Chain (HESC) Konsorsiyumu yürütecek.

Hidrojenin 2050 yılına kadar 2.5 trilyon dolarlık bir pazarda küresel enerjinin beşte birini sağlayabileceğini kaydediliyor. Bu, yeni ekonomi gelişiminin ve iki devlet arasındaki bağların bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Victoria’da 2019 yılında başlayacak olan proje kapsamında ilk hidrojen teslimatı 2020-2021 yıllarında başlanması bekleniyor. Açıklamaya göre, Avustralya zaten kömür, demir cevheri ve LNG ihraç ediyor.

Hidrojen, dünya çapında enerji ve iklim değişikliği sorunlarına güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Kaynak : enerjigunlugu.net

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanserle mucadelede yeni umut yeniden programlanan deri hucreleri 310x165 - Kanserle Mücadelede Yeni Umut: Yeniden Programlanan Deri Hücreleri

Kanserle Mücadelede Yeni Umut: Yeniden Programlanan Deri Hücreleri

İnsanlığın en büyük sağlık problemleri arasında yer alan kanser ile mücadelede yeni umut, yeniden programlanan …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com