Anasayfa / Kimya Haberleri / Boya Haberleri / Kimya Sektörü ve İran

Kimya Sektörü ve İran

kimya sektoru ve iran - Kimya Sektörü ve İran

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Kimya UR-GE projesi global pazarlarda gücünü artırarak rotasını İran’a çevirdi.

Yurt dışı pazarlama faaliyeti için İran’ın başkenti Tahran’a giden firmalar, ticaretlerini arttırmak için çalışmalara başladılar.

Projesi kapsamında ikinci yurt dışı pazarlama faaliyetleri İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştiriliyor. BTSO Yönetim Kurulu üyesi İlker Duran başkanlığındaki 17 kişilik BTSO heyeti, Tahran’da İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığını ziyaret etti. Bakanlığa bağlı Ticaret Çalışmaları ve Araştırma Enstitüsü Genel Direktörü Reza Seifollahy ile bir araya gelen BTSO heyeti, sonrasında Tahran’daki toptancı bölgelerini ziyaret etti.

BTSO Yönetim Kurulu üyesi İlker Duran, Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı şehri olan Bursa’nın İran pazarında da faal bir oyuncu haline gelmesini hedeflediklerini belirtti. Kimya sektöründe faaliyet gösteren firmalar için İran’ın çok cazip bir pazar olduğunu ifade eden İlker Duran, başta kozmetik, boya, plastik ve organik kimya alt grupları olmak üzere İran’da ihracatçılar için fırsatlar bulunduğuna dikkat çekti.

Duran, “Firmalarımızın bu fırsatları değerlendirmelerini istiyoruz. Pazarlarımız arasına İran’ı da ekledik ve önemli bir heyetle Tahran’a geldik. Firmalarımızın buradan işbirlikleriyle döneceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanlığı yetkilisi Reza Seifollahy ise sektördeki firmalara İran pazarına ilişkin bilgiler verdi. Türk firmalarını İran’da rakip olarak değil, dost olarak görüldüklerini belirten Seifollahy, İran pazarında başarı için, firmaların İran’da çalışabilecekleri ortak  firma bulmalarının son derece önemli olduğuna değindi. İran’da yatırımcılar için çok fırsatın olduğunu dile getiren Seifollahy, “Fırsatlar çok fazla, ancak elden kaçırmamak gerekiyor. Karşılıklı heyet ziyaretleri ve fuar katılımları iki ülke arasındaki ticareti artırma açısından son derece önemli” dedi.

Bakanlık gerekli ziyaretlerin ardından Tahran’daki toptancı bölgelerini ziyaret ederek BTSO heyeti ile birlikte kimya sektöründe çalışan firmalar hakkında bilgi topladı.

Kaynak : haberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari kanser hucrelerinin sonsuz bolunmesinde etkin protein unsurunu etkisiz kildi 310x165 - Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim insanları, beyin kanserinin bir türünde, kanser hücrelerinin sonsuz bölünmesinde anahtar role sahip olduğunu belirledikleri …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com