Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Yolu

Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Yolu

kimyasal bilesiklerin nasil etkilesime girecegini tahmin etmenin daha kolay yolu - Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Yolu

Yeni araştırma basit, ticari olarak temin edilebilen bilgisayar programlarının farklı kimyasal bileşiklerin birbiri ile nasıl etkileşeceğini tahmin ederek yeni nesil ilaç taşıyıcı sistemlerini tasarlamak için kullanılabileceğini ortaya koymaktadır.

Kent Üniversitesindeki (University of Kent) Dr. Jennifer Hiscock’un önderliğindeki araştırma ekibi amfipil olarak bilinen bileşiklerin bir çözeltiye, spesifik fiziksel özellikler katarak birbirleri ile nasıl etkileşime gireceğini tahmin etmenin yeni ve maliyet açısından daha etkili bir yolunu belirlemiştir.

Hidrojen bağı içeren, kendiliğinden birleşen amfipillerin genel çözelti halindeki özelliklerini tahmin etmeye yönelik çalışma, ilk kez bir bilgisayarda bileşiklerin nasıl davranacağını kestirmek için basit, kolay erişilebilir yeni yöntemler potansiyelini ortaya çıkarmıştır.

Araştırma, kimyasal bileşikler gerçek hayatta bile bulunmadan önce, önceden programlanmış, istenilen özelliklerin sergilenmesi için bilgisayar modellemesini kullanan ekibi içermiştir.

Araştırmanın, ilaçların ve tıbbi kullanıma uygun olan sabunların ve jellerin sunulması için yeni yöntemler geliştirilmesini hızlandırıyor ve maliyetleri düşürüyor olması muhtemel.

Kaynak : sciencedaily.com

Yorumlar
Berna Kuzu - Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Yolu

Hakkında Berna Kuzu

1992 yılında Sakarya'da doğdu. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne başladı. Türk Standartları Enstitüsü, Özler Plastik ve İşbir Sentetik şirketlerinde stajını tamamladı. Kasım 2017'de gönüllü olarak İnovatif Kimya Dergisi haber çeviri ekibine katıldı.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

aksa akrilik kapasite azaltimini yuzde 40a cikardi 310x165 - Aksa Akrilik, Kapasite Azaltımını Yüzde 40'a Çıkardı

Aksa Akrilik, Kapasite Azaltımını Yüzde 40’a Çıkardı

Aksa Akrilik, dünya pazarlarındaki daralmaya bağlı olarak kapasite azaltım planını yüzde 20’den yüzde 40’a çıkardı. …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com