Anasayfa / Kimya Haberleri / Kozmetik ürünlere sıkı takip

Kozmetik ürünlere sıkı takip

kozmetik urunlere siki takip - Kozmetik ürünlere sıkı takip

Sistemi kullanmak için uygulamayı cep telefonunuza indirmek yeterli. Barkodun okutulması ile o ürünün kaydı görülebilecek, sakıncalı bir durum var ise ortaya çıkacak.

Piyasadaki kozmetik ürünlerin birçoğu teknik düzenlemeye aykırı. Denetlenen bin 272 üründen 937’si sınıfta kaldı. Bakanlık bunun için yeni bir sistemi hayata geçirdi.

Sistemi kullanmak için uygulamayı cep telefonunuza indirmek yeterli.  Barkodun okutulması ile o ürünün kaydı görülebilecek, sakıncalı bir durum var ise ortaya çıkacak.

2015 verilerine göre, denetlenen bin 272 kozmetik üründen 937’si teknik düzenlemeye aykırı. Üstelik güvensiz olarak tespit edilen 119 ürünün  86’sı kaçak ya da sahte. İşte sistemle tüm bu kayıt dışılığın önlenmesi amaçlanıyor.

Kozmetik ürünler zaten Sağlık Bakanlığı’nda kayıtlı.  Yeni uygulama ile de denetim daha sıkı yapılacak.

Ürün Takip Sistemini, şu an için sadece kozmetik ürün satanlar kullanabiliyor. Yakın zamanda ise herkesin kullanımına açık olacak.
Kaynak : trthaber.com
Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari okyanuslardan uranyum elde etmenin yolunu buldular 310x165 - Bilim İnsanları, Okyanuslardan Uranyum Elde Etmenin Yolunu Buldular

Bilim İnsanları, Okyanuslardan Uranyum Elde Etmenin Yolunu Buldular

Bilim insanları, nükleer yakıt üretme konusunda okyanusları ilgilendiren yeni yöntemlere yönelmeye başladılar. Deniz suyunda bulunan …

Bir Cevap Yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com