Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya / Mayısın En Üst Düzey Hikayeleri : Clariant ve Huntsman Birleşmesi

Mayısın En Üst Düzey Hikayeleri : Clariant ve Huntsman Birleşmesi

mayisin en ust duzey hikayeleri clariant ve huntsman birlesmesi - Mayısın En Üst Düzey Hikayeleri : Clariant ve Huntsman Birleşmesi

Clariant ve Huntsman birleşti, JHICC Güney Çin’deki Air Products’ı seçti. Chemicals-technology . com Mayıs 2017 ‘den ana başlıkları getiriyor.

Clariant ve Huntsman Birleşmeye Karar Verdiler

Clariant ve Huntsman  yönetim kurullarının onayı sonrasında tam stok ticari işlem şeklinde eşit paylı olarak birleşmek üzere tanımlayıcı bir anlaşmaya imza attılar.

Ticari işlemi takiben, yeni birleşmiş yapı yaklaşık 13.2 milyar $ lık satışla ve 20 milyar $ civarı değerinde birleşmiş bir şirketle HuntsmanClariant olarak bilinecek.

Clariant CEO’su Hariolf Kottmann ‘’ Bu doğru zamanda mükemmel bir anlaşmadır. Clariant ve Huntsman globalden daha çok alabilmek, daha sürdürülebilir inovasyon gücü yaratmak ve yeni gelişim fırsatları kazanabilmek için güçlerini birleştiriyor ‘’ dedi

JHICC Güney Çin’de Yeni Bir Hafıza için Air Products’ı Seçti

Air Products , Çinli firma Fujian Jinhua Integrated Circuit’s (JHICC) için endüstriyel gazları tedarik etmek amacıyla seçildi.

Fabrika Çin’de , Fujian ili Quanzhou Şehri’nde , entegre devreler geliştirmek için endüstri bazı olarak hizmet etmek üzere FujianEntegre Devre Endüstriyel Parkında yer alıyor.

Anlaşmaya göre , Air Products JHICC’nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, geniş aralıkta saf gazları azot, oksijen, hidrojen, helyum ve argon olarak tedarik edecek bir azot tesisi inşa etmekle görevli olacak.

Kaynak : chemicals-technology.com

Yorumlar
Gülenzar Bellikan - Mayısın En Üst Düzey Hikayeleri : Clariant ve Huntsman Birleşmesi

Hakkında Gülenzar Bellikan

1999 yılında İ.T.Ü Kimya mühendisliğinden mezun oldu. Yaklaşık 2 yıl tekstil sektöründe çalıştıktan sonra ilaç sektöründe kalite güvence alanında çalışmaya başladı. 8 yıla yakın çalıştığı sektörde 1000'in üzerinde kalite eğitimi verdi. GMP alanında uzmanlaştı. Sonrasında 2 yıl kadar kozmetik sektöründe çalıştı. BRC, IFS, FSC-PEFC sistemlerinde ve kozmetik Ar&Ge'de deneyimlidir. AISE Sürdürülebilirlik Sistemi sertifikasyonu için şirkette entegrasyon projesi liderliği yapmıştır. ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14002 sistemleri hakkında eğitim almış, çalıştığı sektörlerde uygulayarak bir hayli deneyim sahibi olmuştur. Kozmetik sektöründe Kalite Kontrol Müdürlüğü, Kalite Yönetim Sistemi Yöneticiliği yapmıştır. Kısa bir telekomunikasyon sektörü kalite yöneticiliği sırasında yalın üretim, Kaizen süreçlerini de uygulama deneyimi olmuştur. Politika, edebiyat, latin dansları, plates, tenis, fotoğrafçılık konularına ilgisi vardır. 2017 yılında İnovatif Kimya Dergisi için gönüllü çevirmenlik yapmaya başlamıştır. UNICEF, Greenpeace, Kimya Mühendisleri Odası, İ.T.Ü. Mezunları Derneği üyesidir.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

nobel kimya odulu biyokimyada cryo elektron mikroskobu 310x165 - Nobel Kimya Ödülü: Biyokimyada Cryo-Elektron Mikroskobu

Nobel Kimya Ödülü: Biyokimyada Cryo-Elektron Mikroskobu

PDF OLARAK İNDİR Yakında yaşamın karmaşık mekanizmalarını atomik çözünürlükte detaylı olarak elde edebiliriz. 2017 Nobel …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com