Anasayfa / Laboratuvar Cihazları / Otomatik Pipet

Otomatik Pipet

otomatik pipet - Otomatik Pipet

Mekanik yollarla hareket ettirilen veya kendi kendini yönetme özelliği bulunan laboratuvar ortamlarında yapılan deneylerde sıvı veya farklı bir maddeyi bir yerden bir yere aktarmada önemli rol oynayan sistemin genel adıdır. Otomatik pipet ürünleri tek el ile kullanılır ve her ele uyum içindedir.

Belirli miktarda sıvıyı ölçmeye veya transfer etmeye yarayan otomatik pipetler kolay kullanımı sayesinde yaygınlaşan bir malzeme olmuştur.

Nasıl Kullanılır?

otomatik pipet 1 - Otomatik Pipet

Yorumlar
Begüm Menevşe - Otomatik Pipet

Hakkında Begüm Menevşe

5 Ocak 1996 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Hoca Ahmet Yesevi Lisesi mezunu olup, 2014 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kimya bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. Analitik kimya araştırma laboratuvarında çalışmaktadır. Aktif şekilde proje çalışmaları devam etmekle birlikte uluslar arası kongrelere çeşitli bildiriler ile katılmaktadır. 2016 yılının Şubat ayında “ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Laboratuvarında” staj yapmıştır. Lisans eğitimi devam etmekle birlikte pedagojik formasyon eğitimi de almaktadır. Şuanda Gazi mesleki ve teknik Anadolu lisesinde pedagojik formasyon stajına devam etmektedir. Aynı zamanda “İnovatif Kimya Dergisi” ailesinde gönüllü olarak çalışmaktadır. “Laboratuar Cihazları” köşesine yazı yazmakla beraber “Instagram” yöneticiği yapmaktadır. İleriki dönemde akademik kariyer yapmayı hedeflemektedir.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

kryoskop 310x165 - Kryoskop

Kryoskop

PDF OLARAK İNDİR Çiğ sütteki su miktarını ölçmek için yaygın olarak kullanılan donma noktası (kryoskop) …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com