Anasayfa / Kimya Haberleri / Cam / Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

oxyvit kimya artik sisecamin - Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

Soda Sanayi, Cheminvest Deri Kimyasalları’nın yüzde 50’sini 7 milyon dolara satın aldı. Böylece, Şişecam grubunun Cheminvest Deri Kimyasalları’ndaki payı yüzde 100’e çıktı.

Şişecam’ın bağlı ortaklığı Soda Sanayii A.Ş., Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 50 hissesine sahip olan Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayii ve Ticaret A.Ş.’yi İtalya merkezli Cheminvest S.P.A.’dan 7 milyon dolara satın aldı. Böylece, Oxyvit Kimya’da yüzde 50 payı bulunan Şişecam Topluluğu, bu satın alma işlemiyle birlikte bu şirketin de tamamını bünyesine kattı.

Soda Sanayii’den KAP’a yapılan açıklama şöyle:

Şirketimizin %45’ine, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin %5’ine sahip olduğu Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş’nin kalan %50 hissesine sahip olan Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayii ve Ticaret A.Ş’nin tamamının 7 Milyon USD bedelle İtalya’da yerleşik Cheminvest S.P.A. ve diğer ortaklarından satın alınmasına ilişkin 25 Temmuz 2017 tarihli Yönetim Kurulu Kararına uygun olarak Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmış ve hisselerin devri gerçekleşmiştir.

Kaynak : dunya.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

tasarlanan biyosensor mikroplar araciligiyla antibiyotik uretimini tespit edebiliyor 310x165 - Tasarlanan Biyosensör Mikroplar Aracılığıyla Antibiyotik Üretimini Tespit Edebiliyor

Tasarlanan Biyosensör Mikroplar Aracılığıyla Antibiyotik Üretimini Tespit Edebiliyor

PDF OLARAK İNDİR Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi’nden araştırmacılar ilgili antibiyotik moleküllerini tespit edebilen biyosensörler geliştirdiler. …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com