Anasayfa / Kimya Haberleri / Cam Haberleri / Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

oxyvit kimya artik sisecamin - Oxyvit Kimya Artık Şişecam’ın

Soda Sanayi, Cheminvest Deri Kimyasalları’nın yüzde 50’sini 7 milyon dolara satın aldı. Böylece, Şişecam grubunun Cheminvest Deri Kimyasalları’ndaki payı yüzde 100’e çıktı.

Şişecam’ın bağlı ortaklığı Soda Sanayii A.Ş., Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 50 hissesine sahip olan Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayii ve Ticaret A.Ş.’yi İtalya merkezli Cheminvest S.P.A.’dan 7 milyon dolara satın aldı. Böylece, Oxyvit Kimya’da yüzde 50 payı bulunan Şişecam Topluluğu, bu satın alma işlemiyle birlikte bu şirketin de tamamını bünyesine kattı.

Soda Sanayii’den KAP’a yapılan açıklama şöyle:

Şirketimizin %45’ine, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin %5’ine sahip olduğu Oxyvit Kimya Sanayii ve Ticaret A.Ş’nin kalan %50 hissesine sahip olan Cheminvest Deri Kimyasalları Sanayii ve Ticaret A.Ş’nin tamamının 7 Milyon USD bedelle İtalya’da yerleşik Cheminvest S.P.A. ve diğer ortaklarından satın alınmasına ilişkin 25 Temmuz 2017 tarihli Yönetim Kurulu Kararına uygun olarak Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmış ve hisselerin devri gerçekleşmiştir.

Kaynak : dunya.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kuru incir kozmetik ilac ve gida endustrisinde kullanilabilecek 310x165 - Kuru İncir Kozmetik, İlaç ve Gıda Endüstrisinde Kullanılabilecek

Kuru İncir Kozmetik, İlaç ve Gıda Endüstrisinde Kullanılabilecek

Kuru incirin hurda ve atıklarından gıda, ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılan pektin ham maddesi üretilerek …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com