Anasayfa / Kimya Haberleri / PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

pkk saldirilari nedeniyle petrol kampi bosaltildi - PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda, olası saldırılara karşı taşınma ve boşaltma işlemleri başlatıldı.

Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle TPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda güvenlik sorunu baş gösterdi.

Olası PKK saldırıları nedeniyle bazı petrol kamplarında faaliyetler durduruldu.

Bölgede yatırım şantiyelerinin basılması, araçların yakılması ve üretim yerlerine saldırıların artması, petrol üretimini de olumsuz etkiledi.

TPAO’nun yaklaşık 3 yıl önce Silvan ilçesi hudutları dahilinde açtığı ‘DİDAN’ petrol sahası, güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

Kamp Batıraman’a Taşındı

Silvan barajı ve çevre yerleşim birimlerinde PKK’nin eylem ve saldırıları artması nedeniyle ‘DİDAN’ petrol sahasının güvenlik konusunda sıkıntı yaşayabileceği düşüncesiyle TPAO yetkilileri tarafından sondaj sahası Batıraman’a taşındı. 12 personelin de farklı sondaj alanlarına kaydırılmasıyla TPAO eylemler yüzünden sondaj sahasını kapatmak zorunda kaldı.

Kaynak : haberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

yeni teknik kiyilmis sigir etinde yabanci maddeleri dakikalar icinde tespit edebiliyor 310x165 - Yeni Teknik, Kıyılmış Sığır Etinde Yabancı Maddeleri Dakikalar İçinde Tespit Edebiliyor

Yeni Teknik, Kıyılmış Sığır Etinde Yabancı Maddeleri Dakikalar İçinde Tespit Edebiliyor

PDF OLARAK İNDİR Fotoğraf: Yaxi Hu, British Columbia Üniversitesi gıda bilimleri laboratuvarında kıyılmış sığır eti örneğine …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com