Anasayfa / Kimya Haberleri / PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

pkk saldirilari nedeniyle petrol kampi bosaltildi - PKK Saldırıları Nedeniyle Petrol Kampı Boşaltıldı

TPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda, olası saldırılara karşı taşınma ve boşaltma işlemleri başlatıldı.

Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle TPAO Batman Bölge Müdürlüğü bünyesinde petrol arama ve sondaj faaliyetleri yürütülen kamplarda güvenlik sorunu baş gösterdi.

Olası PKK saldırıları nedeniyle bazı petrol kamplarında faaliyetler durduruldu.

Bölgede yatırım şantiyelerinin basılması, araçların yakılması ve üretim yerlerine saldırıların artması, petrol üretimini de olumsuz etkiledi.

TPAO’nun yaklaşık 3 yıl önce Silvan ilçesi hudutları dahilinde açtığı ‘DİDAN’ petrol sahası, güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

Kamp Batıraman’a Taşındı

Silvan barajı ve çevre yerleşim birimlerinde PKK’nin eylem ve saldırıları artması nedeniyle ‘DİDAN’ petrol sahasının güvenlik konusunda sıkıntı yaşayabileceği düşüncesiyle TPAO yetkilileri tarafından sondaj sahası Batıraman’a taşındı. 12 personelin de farklı sondaj alanlarına kaydırılmasıyla TPAO eylemler yüzünden sondaj sahasını kapatmak zorunda kaldı.

Kaynak : haberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari okyanuslardan uranyum elde etmenin yolunu buldular 310x165 - Bilim İnsanları, Okyanuslardan Uranyum Elde Etmenin Yolunu Buldular

Bilim İnsanları, Okyanuslardan Uranyum Elde Etmenin Yolunu Buldular

Bilim insanları, nükleer yakıt üretme konusunda okyanusları ilgilendiren yeni yöntemlere yönelmeye başladılar. Deniz suyunda bulunan …

Bir Cevap Yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com