Anasayfa / Kimya Haberleri / Enerji Haberleri / Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

sanliurfada gunes enerji sistemi kuruluyor - Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi, yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerjisinden yararlanmak ve tasarruf sağlamak amacıyla İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Sistemi kurmak için çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Kistemi kurularak tasarruf sağlanacak. Yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerji sistemi kurulması için çalışmalara başlanıldı. Yaklaşık 500 hanenin elektrik enerjisini karşılayacak büyüklükte bir proje olup üretilen enerji santralinde kurulu bulunduğu merkez içme suyu arıtma tesisinde kullanılacağı belirtildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği projeyle ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün yılda yaklaşık 360 bin lira kazanç sağlayacağı ifade edildi.

Kaynak : hurriyet.com.tr

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bakterilerle dolu gunes paneli bulutlu havalarda bile elektrik uretebiliyor 310x165 - Bakterilerle Dolu Güneş Paneli Bulutlu Havalarda Bile Elektrik Üretebiliyor

Bakterilerle Dolu Güneş Paneli Bulutlu Havalarda Bile Elektrik Üretebiliyor

British Columbia Üniversitesi’ndeki araştırmacılar bakterilerin fotosentez yeteneğini kullanarak yeni bir güneş paneli modeli geliştirdi. Verim …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com