Anasayfa / Kimya Haberleri / Enerji Haberleri / Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

sanliurfada gunes enerji sistemi kuruluyor - Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi, yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerjisinden yararlanmak ve tasarruf sağlamak amacıyla İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Sistemi kurmak için çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Kistemi kurularak tasarruf sağlanacak. Yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerji sistemi kurulması için çalışmalara başlanıldı. Yaklaşık 500 hanenin elektrik enerjisini karşılayacak büyüklükte bir proje olup üretilen enerji santralinde kurulu bulunduğu merkez içme suyu arıtma tesisinde kullanılacağı belirtildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği projeyle ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün yılda yaklaşık 360 bin lira kazanç sağlayacağı ifade edildi.

Kaynak : hurriyet.com.tr

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

tahtanin yapisi degistirilerek super yalitim malzemesi gelistirildi 310x165 - Tahtanın Yapısı Değiştirilerek Süper Yalıtım Malzemesi Geliştirildi

Tahtanın Yapısı Değiştirilerek Süper Yalıtım Malzemesi Geliştirildi

PDF OLARAK İNDİR Maryland Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar, tahtanın yapısını değiştirerek süper yalıtkan izolasyon malzemesi geliştirdi. …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com