Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Shell’in Bangalor’daki Teknoloji Merkezi Açılıyor

Shell’in Bangalor’daki Teknoloji Merkezi Açılıyor

shell in bangalordaki teknoloji merkezi aciliyor - Shell’in Bangalor’daki Teknoloji Merkezi Açılıyor

Shell, Hindistan Bangalor’da, 1500 teknoloji uzmanını bir araya getirecek yeni bir Araştırma Geliştirme Merkezi açıyor.

Shell Technology Centre Bangalore (STCB) ofisler, laboratuvarlar ve yüksek teknoloji inovasyon birimleri içeriyor. Araştırma alanlarıysa, sıvılaştırılmış doğal gaz, yüzey altı modelleme, veri analizi, mühendislik dizaynı, katran, distilasyon ve gelişmiş bilgisayar destekli araştırma içeriyor. Aynı zamanda, orman, zirai ve kentsel atıkları biyoyakıtlara dönüştürmek için tesisin simülasyonu da bu merkezde yapılacak.

Merkez Shell’in Bangalor’daki çeşitli şantiyelerde çalışan tüm Ar-Ge personelini bir araya getiriyor. Shell’in açıklamalarına göre bu disiplinler arası işbirliği için daha iyi fırsatlar yaratacak. STCB uzmanları aynı zamanda dış endüstriyel partnerlerle, üniversitelerle ve enstitülerle işbirliği yapacak. STCB’nin Indian Institutes of Technology (Hindistan Teknoloji Enstitüsü) ile kimya ve kataliz araştırmalarında, MIT ile de ileri düzey bilgisayar teknolojileri araştırmalarında işbirliği bulunuyor.

“Farklı disiplinlerle ve diğer sektörlerle işbirliği inovasyondaki başarı için altın anahtar. İşbirliği aynı zamanda en büyük zorluğu aşmak için önemli: düşük karbonlu enerji sistemine geçmek için en iyi ve ulaşılabilir çözümlere zamanında geçiş yapıp geliştirmek. Yeni Bangalor teknoloji merkezimiz, şehirde inovasyon için çalışan doğru insanları bir araya getiriyor.” diyor Shell’in proje ve teknoloji direktörü Harry Brekelmans.

STCB aynı zamanda Shell’in diğer iki ana teknoloji merkezlerini birleştiriyor. Hollanda ve ABD’de bulunan bu merkezler 4.000’den fazla çalışan barındırıyor.

Kaynak : thechemicalengineer.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

superhidrofobik manyetik dizi yuzeylerdeki buz olusumunu durduruyor 310x165 - Süperhidrofobik Manyetik Dizi Yüzeylerdeki Buz Oluşumunu Durduruyor

Süperhidrofobik Manyetik Dizi Yüzeylerdeki Buz Oluşumunu Durduruyor

Buz oluşumunu sınırlamak için su damlacıklarının manyetik olarak duyarlı bir saç dizisi kullanılarak yüzeylerden dinamik …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com