Yasal Uyarı

İnovatif Kimya Dergisi ücretsiz olarak çıkan bir e-dergi ve ayrıca kimya sektörü ile ilgili haberlerin sizlere ulaşmasını sağlayan gönüllü bir yapıdır. Sosyal medya alanında etkili bir şekilde faaliyet göstermekte ve bu sayede birçok kişiye ulaşmaktadır. Buradaki arkadaşlar tüm çalışmalarını iş harici zamanlarını İnovatif Kimya Dergisi’ne ayırarak yapmaktadırlar.

Son zamanlarda bazı kurum ve kuruluşların ekibimize yönelik aşağıdaki tutumlarını görmekteyiz.

  1. Bize yazınızı gönderin.
  2. Bizde yazar mısınız?
  3. Bizimle çalışın.

Birincisi bu yapılanlar hiç etik değildir. İkinci olarak kendilerini büyük! ve kurumsal! olarak gören bu yapılar madem bu kadar kurumsal ve büyükler kendi yapılarını kursunlar. Bizim ekibimiz üzerinden çalışmalarını sürdürmesinler. Büyük! ve kurumsal! yapılar bu şekilde hareket eder.

Çalışmalarını ekstra zamanlar ayırarak sürdüren İnovatif Kimya Dergisi’nin içeriklerini ticari faaliyet gösteren/göstermeyen kişi, kurum, dernek ya da kuruluşlar hiçbir şekilde kullanamaz. Görüldüğü takdirde yasal işlem başlatılacaktır. Ayrıca sitemiz üzerinde yayınlanan haberleri İnovatif Kimya Dergisi’ne sormadan herhangi bir dergide, yazıda, video içerisinde, web sitesinde, makalenizde KULLANAMAZSINIZ. Böyle bir kullanım için ilk olarak info@inovatifkimyadergisi.com adresine MAİL ATMALI VE İZİN ALMALISINIZ. İzin vermiyorsak yine KULLANAMAZSINIZ. Biz izin verdikten sonra yazarın da izin vermesi gerekmektedir. Yazar izin vermezse yine KULLANAMAZSINIZ. İzin verme hakkını İnovatif Kimya Dergisi elinde tutar. 

Tarafımız üzerinden 3. kaynaklardan çok fazla haber alarak siteye ekleme yapmıyoruz. Aldığımız haberler varsa kaynak sitelerini haberin altında belirtiyoruz. Daha öncede belirttiğimiz üzere bu sitelerden alarak yayımladığımız haberler haberin sektörde daha çok kişiye ulaşması içindir. Başka bir amacı yoktur. Bu siteler info@inovatifkimyadergisi.com adresinden tarafımıza ulaşıp siteden kendilerine ait tüm haberlerin kaldırılmasını istedikleri an haberler kaldırır ve bir daha o siteden asla yayın alınmaz. Tarafımıza ait haberlerin izinsiz alınmaması da yazarlarımızın emeklerini ve haklarını korumak içindir. Bu yüzden yazıların başka sitede yayımlanmaması konusuna dikkat etmekteyiz. Gönüllü hareket eden bu oluşumda sitenin amacı kimya sektörüne ait haberleri sizlerin okuması ve akademisyenlerin değerli çalışmaların 3. kişilere daha çok ulaşmasıdır.

İnovatif Kimya Dergisi’nin kurulması ve geliştirilmesi 5-6 seneyi bulmuştur. Tamamen ücretsiz ve gönüllü ve ticari olmayan bir yapıdır. Yüz binlerce insan bizim sayemizde ücretsiz e-dergi okumuş ve bilgilenmiştir. Bizim ekstra zamanlarımızı harcayarak yaptığımız işlemleri ticari faaliyet gösteren/göstermeyen kişiler/yapılar umursamadan hareket ederek kullanırlarsa yasal sonuçlarına da umursamadıkları ölçüde katlanacaklardır.

Bilgilerinize.

İnovatif Kimya Dergisi 

Kopyalamak Yasaktır!