Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / ABD Enerji Bakanı Perry Fosil Yakıtları Savundu

ABD Enerji Bakanı Perry Fosil Yakıtları Savundu

abd enerji bakani perry fosil yakitlari savundu - ABD Enerji Bakanı Perry Fosil Yakıtları Savundu

ABD Enerji Bakanı Rick Perry:- ‘Enerji güvenliğinin yanıtı, petrolü, doğalgazı ve kömürü enerji kombinasyonundan çıkarmak değil. Yanıt, ulusal güvenlik, çevresel ilerleme ve insanlık için petrol ve doğalgazın enerji kombinasyonuna eklenmesi. Tüm gelişmiş ülkelerin bizim vizyonumuzla aynı fikirde olduğunu söyleyebilmeyi isterdim ancak değiller’

ABD Enerji Bakanı Rick Perry, fosil yakıtlara yönelik güçlü muhalefeti eleştirerek “Enerji güvenliğinin yanıtı petrolü, doğalgazı ve kömürü enerji kombinasyonundan çıkarmak değil. Yanıt, ulusal güvenlik, çevresel ilerleme ve insanlık için petrol ve doğalgazın enerji kombinasyonuna eklenmesi. Tüm gelişmiş ülkelerin bizim vizyonumuzla aynı fikirde olduğunu söyleyebilmeyi isterdim ancak değiller.” dedi.

Perry, Washington’da düzenlenen Dünya Gaz Konferansı’nda yaptığı açılış konuşmasında, ABD yönetiminin enerji politikalarını savundu.

Doğalgaz ve diğer fosil yakıtlara karşı “inatçı bir muhalefet” olduğunu vurgulayan Perry, “Muhalefet, fosil yakıtların daha temiz hale gelmesine ve doğalgazın piyasa payının artmasına rağmen devam ediyor. Muhalifler, enerji güvenliğine ulaşmamızı sağlayacak tüm stratejilere tamamıyla karşı çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Perry, enerji güvenliğine giden yolun petrol ve doğalgazı dışlamaktan geçmediğini belirterek şöyle devam etti:

“Enerji güvenliğinin yanıtı petrolü, doğalgazı ve kömürü enerji kombinasyonundan çıkarmak değil. Yanıt, ulusal güvenlik, çevresel ilerleme ve insanlık için petrol ve doğalgazın enerji kombinasyonuna eklenmesi. Tüm gelişmiş ülkelerin bizim vizyonumuzla aynı fikirde olduğunu söyleyebilmeyi isterdim ancak değiller.”

Perry, medyada yapılan spekülasyonlara rağmen Trump yönetiminin hiçbir enerji kaynağına ayrımcılık yapmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak : timeturk.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com