Ekibimiz

Yavuz Selim Kart


Cumhuriyet Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunuyum. Sitenin ve e-derginin kurucusu, yöneticisiyim. İnsanlar ile iyi iletişim kurmaya çalışan, anlayışlı, esnek ama işini ciddiyetle yapmayı seven biriyim. Yazılım sektöründe çalışıyorum.

Pelin Tantoğlu


1988 yılında İstanbul'da doğdu. Sakarya Üniversitesi’nde Gıda Teknolojisi okuduktan sonra Kocaeli Üniversitesi Kimya bölümüne geçiş yaptı. Öğrencilik yıllarında çeşitli öğrenci klüplerinde aktif görev aldı. 2013 yılında mezun oldu. Klasik sosyal aktivitelerin yanında araştırmayı sevdiğinden İnovatif Kimya Dergisi ekibinde Facebok ve Twitter sorumlusudur.

Hatile Moumintsa


1988 İskeçe (Xanthy) Yünanistan’da doğdu. Lise eğitimini İskeçede özel Muzaffer Salihoğlu lisesinde tamamladıktan sonra Yanya (Yannena) şehrinde kimya bölümünü bitirdi. 2010 yılında özel bir mikrobiyoloji laboratuvarında staj yaptı.Ardından 2011 yılında özel bir dershanede ders veremeye başladı. Ünüversite yıllarında çeşitli kulüplerde yer aldı ayrıca en çok sevdiği Yunan halk oyunlarına yıllarca gitti ve bir çok festival sahnelerinde yer aldı. 2013te gönüllü katıldığı Ketenlik Gençlik festivallerinde kendi folklör ekibini kurarak hem Yunan hem Türk halk oyunlarını öğretti, 3 sene sırayla sahnede gösteri hazırladı. Yeni şeyler öğrenmeyi, kimyayı ve araştırmayı sevdiğinden dolayı 2013te İnovatif Kimya Dergisine gönüllü olarak çalışmaya başladı. Dergide görevi yazı yazmak ve facebook editörlüğü yapmaktır. 2015 yılında özel bir kozmetik laboratuvarında doğal krem, sabun ve parfüm üretiminde kendini büyük bir ölçüde geliştirdi . Mezun olduğundan beri kimya, biyoloji, fizik derslerini hem Türkçe hem Yunanca dillerinde öğretmektedir. Bir çok seminer ve kongrelere katılıp kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Denis Kapıcı


1996 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi doğup büyüdüğüm İstanbul’da tamamladım. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi, %30 İngilizce Kimya bölümüne yerleştim. 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi aldım. 2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünde ikinci üniversiteye başladım. Kimya alanındaki bilimsel haberleri ve sektörü takip etmek amacıyla Şubat 2019 tarihinde İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldım.

Dilara Küçükay


16.12.1999 tarihinde İstanbul'da doğdum. 2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünü kazandım. 2017-2018 yılları arasında İngilizce hazırlık eğitimi aldım. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Çeşitli internet sitelerinde bilimsel konularda makaleler yazdım ve çeviriler yaptım. Hem bilimsel gelişmelerden haberdar olmak ve insanları haberdar etmek hem de İngilizcemi geliştirmek için İnovatif Kimya Dergisi'nde ilgi alanlarım olan petrokimya ve petrokimyasal ürünler üzerine çeviriler yapacağım.


Dicle Oğuz


1995 yılı Batman doğumlu. 2014 yılında İstanbul’da lise öğrenimini bitirip aynı yıl Anadolu Üniversitesi Kimya bölümüne yerleşti. Hazırlık eğitimini bitirdikten sonra lisans eğitimine başladı. 2015-2017 yılları arasında üniversitenin tiyatro klübünde aktif olarak oyunculuk yaptı.Festivaller dahilinde bir çok oyunda yer aldı. Avrupa Gönüllülük Derneği’nde yönetim kurulunda bulundu ve yazmanlık görevini üstlendi.Kimyanın farklı alanları ile ilgili bilgi birikimi ve tecrübe edinmek amacı ile Mart 2018’de İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldı. Halen Anadolu Üniversitesi’nde eğitimine devam etmektedir

Eda Akın


1995 yılında Bursa’da doğdum. Liseyi Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde okudum. 2013 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans eğitimime başladım. Şu an 4. Sınıf öğrencisiyim. Okumayı, araştırmayı ve yazmayı seviyorum. Su kimyası, arıtım, kozmetik kimyası ve ilaç kimyası alanlarına ilgi duyuyorum.

Elif Aytan


2016 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini bitirdi. Şu anda İnovatif Kimya dergisinde haber çeviri ekibinde ilgi duyduğu bilimsel alanlarda ingilizce çeviri yaparak hem sektörleri takip edip kendini geliştirmeyi, hem de insanlığa faydalı işler yapmayı amaçlamaktadır.

Elif Berfin Kavak


Merhabalar, Ben Elif, 25 Mayıs 1999 doğumluyum ve Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü 1. sınıf öğrencisiyim. Bir senelik İngilizce hazırlık eğitimimi de Marmara Üniversitesi’nde tamamladım. Okyanus Koleji Anadolu Lisesi’ni burslu bitirdim. Kitap okumak ve çeşitli araştırmalar yapmak hobilerim arasında. Aktif olarak mühendislik topluluğu, IEEE Marmara, proje ekibinde ve alt komitesi WIE (Woman in Engineering) kulübünde çalışma sürdürmekteyim. İnovatif Kimya Dergisi yazar ekibine alanıma bir katkım olması ve beni daha iyi yerlere taşıması hedefleriyle Ekim 2018’de katıldım

Elif Yağmur Taş


28 Nisan 1995 tarihinde Ankara’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra 2013 yılında Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandım ve Eylül 2018’de lisans eğitimimi tamamladım. İnovatif Kimya Dergisi haber çeviri ekibine hem bilimsel haberleri takip etmek hem de kendimi geliştirmek amacıyla gönüllü olarak Şubat 2019’da katıldım.


Ezgi Yılmazer


1995 Muğla doğumluyum. 2018 Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunuyum. Kimya ile iç içe olmaktan keyif duyduğum ve kendimi sürekli geliştirmek istediğim için İnovatif Kimya Dergisi ekibine katılmak istedim. İlgi alanlarım; plastik, petrokimya, ilaç ve yenilenebilir enerji üzerine.

Hacer Demir


27 Nisan 1993’te Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu. 2016 yılında tamamladığı lisans eğitimi sırasında “Kimyasal Dezenfeksiyonda Bakterilerin Fizyolojik Özelliklerinin Önemi”, “Atıksulardan Kaynaklı Ağır Metallerin Carassius Gibelio Türündeki Birikimlerinin İncelenmesi” ve “Su Ayakizi” konuları üzerine yoğunlaştı. Mesleğiyle ilgili eğitim ve programlara katılıyor, araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seviyor. Çevre ile ilgili yenilikçi haberleri takip etmeyi ve çeviri yapmayı sevdiği için İnovatif Kimya Dergisi ekibine katılmaya karar verdi.

Hilal Kök


12 Mart 1996 doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Kimya bölümü lisans öğrencisiyim.Kimya lisansına devam ederken aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde İşletme Bölümü okuyorum. Stajımı Diversey Kimya’da yaptım. Kimya alanında araştırmalar yapmayı sevdiğim için gönüllü olarak İnovatif Kimya Dergisi’nde çeviri yapıyorum böylece İngilizcemi geliştirirken güncel araştırmaları da yakından takip etmiş oluyorum. Polimer kimyası ve nanoteknolojiye ilgi duyuyorum.

İpek Alpan Aktar


İlkokul eğitimini Ankara'da, ortaokul ve lise eğitimini Bursa'da tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği'ne girdi. Lisansını tamamladıktan sonra yerli ve yabancı sermayeli tekstil üretim firmalarında görev aldı. Yurt dışında bilfiil 5 sene ve üstü kendisine ait firmasında ithalat ve ihracat konuları da dahil olmak üzere yöneticilik yaptı. Halen tekstil, otomotiv ve çelik sektörüne dayanıklı özel kauçuk üretim ve teknolojisinde aktif rol oynamaktadır.

İbrahim Mamudu


Gana’da (Afrika) 1995 yılında doğdum. Gana’da lise bitirdikten sonra 2013’te Türkiye’ye geldım.2013-2014 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tömerde türkçe eğitimi gördüm.Şu anda Hacettepe üniversitesi eczacılık son sınıf öğrenciyim.


Mustafa Burak Doğanay


1994 yılında İstanbul’da doğdum. 2012 yılında liseden mezun oldum ve Yalova Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümünü tercih ettim. Üniversite eğitimim sırasında Erasmus programı ile Litvanya Klaipeda Üniversitesinde bir dönem eğitim gördüm. Erasmus eğitimi sırasında ORLEN firmasının Mažeikiai’de bulunan rafinerisinde 2 haftalık bir staj programına katıldım. Şu an Yalova’da bulunan DowAksa firmasında uzun dönem stajyer olarak çalışmaktayım. İnovatif Kimya Dergisini takip ediyorum ve yararım olacağına inancımdan dolayı katılmak istedim.

Merve Çöplü


1994 yılında Çorum’da doğdu. 2012 yılında Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu ve aynı sene Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü kazandı. İngilizce hazırlıktan muaf olarak lisans eğitimine başladı. 2015 yılında MTA Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı. 2015-2016 eğitim döneminde Erasmus+ programıyla gittiği Almanya RWTH Aachen Üniversitesi’nde bir sene eğitim gördü. Tenis, dans, seyahat, çizim, müzik gibi ilgi alanlarına sahip. Şubat 2017’de İnovatif Kimya Dergisi çeviri ekibine katıldı.

Melike Oya Oral


İzmir’de 1988 yılında doğdu. İzmir Atatürk Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nü bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Executive MBA programlarında yüksek lisanslarını tamamladı. Temel ilgi alanı malzeme bilimleri. 2012’den beri özel sektörde beyaz eşya, yapı malzemeleri ve tekstil sektörlerinde ArGe ve yeni ürün geliştirme bölümlerinde görev almakta. Hali hazırda Sun Tekstil ArGe Merkezi’nde çalışıyor.

Muaz Toğuşlu


10 Nisan 1996 doğumluyum, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü ve Eskişehir Üniversitesi Felsefe Lisan Bölümleri öğrencisiyim. Edebiyat ve Psikoloji yakından takip ettiğim yandal uğraş alanlarımdır. İnovatif Kimya Dergisinde; Nanoteknoloji, Nonochemistry, Medical Chemistry , Neurochemistry ve Bilim Felsefesi üzerinde siz okuyucularımızla beraber tartışacağız.

Melike Yıldırım


27 Kasım 1991 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini özel bir kolejde tamamladıktan sonra 2009 yılında Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 2011 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı. 2015 yılında mezun oldu ve 2016 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı sene müzik eğitimi veren bir kurumda keman eğitimi almaya başladı. Şuan Sulukule Sanat Akademisi Gençlik Orkestrası’nda kemancı olarak görev almakta ve yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Gönüllü olarak İnovatif Kimya Dergisi’nde çeviri yapmaktadır.


Nuran Çalımlı


1997 Van doğumlu, 2014 yılında Erciş Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniersitesi Biyomühendislik bölümünü kazandı. Doku Mühendisliği konularında biri Tübitak projesi olmak üzere çeşitli projelerde görev alıyor. İlaç kimyası ve biyoteknoloji konularına ilgili. Kimyanın yaygınlaşmasına katkı sağlamak için ocak 2019'da İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldı. Halen YTÜ'de eğitimine devam ediyor.

Nurseli Görener


1993 yılında Bursa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladıktan sonra 2016 yılında lisans egitimini Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. Şu an Marmara Üniversitesi'nde ikinci anadalı olan Biyomühendislik bölümünde eğitimine devam etmektedir. Bilimsel haberleri takip ederek kendini geliştirmek amacıyla dergimizin haber çeviri ekibinde ilgi duyduğu alanlarda çeviri yapmaktadır.

Nurevşan Gündoğdu


22.08.1998 Kütahya doğumlu. İlk-orta ve lise eğitimini Niğde’de tamamladı. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Biyoloji bölümünü kazandı ve şuan 3. Sınıf biyoloji öğrencisi aynı zamanda Marmara Üniversitesi Hayvanları Koruma kulübü başkanlığını da yapmakta.

Ömer Aksu


27 Kasım 1993 tarihinde İstanbul'da doğdu. 2012 yılında Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nden mezun olup aynı yıl Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni İngilizce-Kimya Bölümünü kazandı. 1 yıl hazırlık qğitimini tamamladı.Kimya bölümü 3.sınıf ögrencisi olarak lisans eğitimine devam etmekte ayrıca organik laboratuvarında araştırma görevi yapmakta.Gönüllü olarak İnovaktif Kimya Dergisi'nde İngilizce çeviri yapmakta.

Özgenur Geridönmez


23 Nisan 1997'de Eskişehir'de doğdum. İlköğretim ve ortaöğretimimi tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Lisesi'ni kazandım ve 2015 yılında mezun oldum. Eğitim dönemim boyunca hep kimya ve biyolojiye ilgi duymuş olmakla birlikte Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde okumaya başladım. Hala lisans eğitimine devam etmekteyim. Fotoğrafçılıkla özel olarak ilgilenmekteyim ve kitap okumayı, araştırmayı çok seviyorum. Şu an da çok severek takip ettiğim İnovatif Kimya Dergisinde Facebook editörlüğü yapmaktayım.


Petek Aksungur


27 Ağustos 1995 doğumluyum.2013 yılında Mersin/Tarsus Fatih Anadolu Lisesinden mezun oldum. Mezun olduğum yıl Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünü kazandım. İlk yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra şuan kimya bölümünde lisans öğrencisi olarak öğrenimime devam etmekteyim. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Sağlık ,Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından sunulan imkanla kimya bölümünde kısmi zamanlı olarak çalışanım. Buna ek İnovatif Kimya dergisinde ‘Bilim İnsanı’ bölümünde gönüllü olarak çevirmenlik yapıyorum. 2017 yılı yazı Temmuz-Ağustos ayları arasında Türkiye Atom Enerjisi Kurumu stajyeriyim. Ortalama değerde İngilizcem var. Araştırma ,yeni şeyler öğrenmeyi ve kongrelere katılmayı severim. Özel anlamda ise Psikoloji Bilimiyle yakından ilgiliyim. 2018 yılında Kimya Bölümünden mezun olacağım.

Rabiye Baştürk


6 kasım 1995 tarihinde Konya’da doğdu. İlköğretim ve orta öğretimini Konya’da, lise eğitimini Eskişehir Cemal Mümtaz Anadolu Öğretmen Lisesi’nde aldı. 2013 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ni kazandı. Burada hazırlık okuduktan sonra Ankara Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Halen burada olup kimya mühendisliği 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Kimya alanındaki çeşitli kongre, konferans ve seminerlere katılarak sektörü yakından takip etmeye çalışmaktır. Özel ilgi alanları; nanoteknoloji, atık su arıtımı, kompozitler, ilaç ve yenilenebilir enerji kaynaklarıdır. Kendini geliştirmekle beraber öğrendiklerini diğer insanlarla paylaşma olanağı sunduğu için Haziran 2017’den beri İnovatif Kimya Dergisi’nde aktif olarak görev almaktadır.

Rabia Önen


1995 Ankara doğumluyum. Lisans derecemi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansıma Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde devam etmeye karar verdim. Kimya sonu olmayan ve neredeyse diğer tüm mesleklerle ilişkili bir dal bu yüzden lisansımı Kimya bölümünde tamamladım. Yüksek lisansıma ise mevcut kimya temelimi kullanarak farklı bir bakış açısı katabileceğimi düşündüğüm için Malzeme Bilimi ve Mühendisliğinde devam etmeye karar verdim. Kendi araştırma ve bilgilerimi insanlara aktarabilmek için ve son gelişmelerden her zaman haberdar olabilmek için İnovatif Kimya Dergisi’nin bir parçası oldum. İlgi alanlarım: yeşil kimya, nanoteknoloji, malzeme bilimi, biyosensörler ve polimer yapıların sentezlenmesi. Tasarladığım ve içerisinde yer aldığım projeler genelde temiz içerikli, doğaya zararı olmayan ürünler üzerine.

Simay Bayraktar


1997 yılında İstanbul’da doğdum. Hazırlığı atladım, şu anda İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hem çeviriye ilgili olduğumdan hem de kimyanın farklı alanlarını yerel ve yabancı kaynaklardan takip etmenin bana artısı olacağını düşündüğümden Şubat 2019 tarihinde İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldım.

Simge Kostik


17 Aralık 1995 yılında Viyana'da doğdum. Eğitimime Türkiye'de başladım ve şu anda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Kimya alanındaki gelişmeleri ve imkanları yakından takip ediyorum ve bu alanda çeşitli kongrelere, konferanslara ve seminerlere katılıyorum. Bir konuda her şeyi bilmek yerine her konudan bir şey bilmeyi ve öğrenirken öğretmeyi amaç edindim, bu amaç sayesinde de İnovatif Kimya Dergisi'nde çeviri yapmaya başladım.


Seda Zeynep Keleş


14 Eylül 1998 İstanbul doğumluyum.Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.2018 yazında BASF’de polimer laboratuvarında stajımı yaptım.Polimer,nanoteknoloji ve kozmetik başta olmak üzere birçok kimya alanına ilgi duyuyorum.İnovatif kimya dergisine kimya alanındaki gelişmeleri takip etmek ve bu kuruluşa katkım olmasını istediğim için katıldım.

Tuğçe Çınar


22 Ekim 1999 doğumluyum.İzmir Kent Koleji’nden mezun oldum. Şu an Gazi Üniversitesi’nde %100 İngilizce kimya mühendisliği okuyorum. Kimya alanındaki bilimsel gelişmeleri takip etmek ve öğrendiklerimi insanlarla paylaşmak için İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldım.

Tolgahan Özer


14 Şubat 1997 tarihinde Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde doğdu. 2015 yılında ortaöğretimini tamamladı ve aynı yıl Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde İngilizce eğitim görmeye hak kazandı. 2016 – 2017 yılları arasında Tema Vakfı'nda çeşitli faaliyetlerde bulundu ve Çanakkale bölgesinde yaklaşık 4000 fidanı ve binlerce meşe palamudunu toprak ile buluşturmaya ön ayak oldu. Sürmekte olan lisans eğitimi içerisinde ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi, Web Tasarımı ve Kodlama bölümünü tercih etti. 2018 yılının eğitim döneminde üniversitede bulunan Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Tıbbi Genetik Laboratuvarında kısmi zamanlı olarak çalışmaya başladı. Moleküler sitogenetik, kanser araştırma ve gıda bilimi ve teknolojileri araştırma laboratuvarlarının yanı sıra analitik kimya laboratuvarında da staj gördü. Kimyaya olan ilgisini ve bilgisini artırmak, yabancı dilini daha kaliteli bir seviyeye taşımak adına, Ocak 2019’da, gönüllü olarak İnovatif Kimya Dergisi ekibine katıldı.

Send this to a friend