Ambalaj ve Plastik Atığı Toplama Aracı

ambalaj ve plastik atigi toplama araci

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ambalaj ve Plastik Atığı Toplama Aracı’nın 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale satın alınacağını bildirdi.

Melikgazi Belediyesinin doğa dostu ve çevreci bir belediye olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, 15 yıldır başarı ile uygulanan geri dönüşümlü çöp toplama sistemi ve tesislerinin örnek gösterildiğini belirtti.

Kayseri şehrinin bir ticaret ve esnaf şehri olduğunu ve ilin alış veriş merkezleri ile esnaf sitelerin Melikgazi ilçesinde olmasının ambalaj atıklarında büyük bir artış sağladığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Melikgazi Belediyesi çevreci ve doğa dostu bir belediye olduğunu her fırsatta ve her çalışmada sergilemektedir. Nitekim yine Çevre Temizlik vergileri ile çöp toplama araçlarına monte edilmek üzere 20 m3 ambalaj ve plastik atığı toplama aracı satın alınacaktır. Melikgazi bir esnaf şehridir. Her sabah iş yerlerinin önü ambalaj atıkları ile dolmaktadır. Malını alan esnaf haklı olarak ambalaj atıklarını çöp konteynırlarına atmaktadır. Ancak belediye olarak ambalaj atıkları ile diğer çöpleri ayrı ayrı toplamak istiyoruz. Çünkü ambalaj atıkları ayrı bir ekonomik değer olup tekrar kullanılabilirlik kazanmaktadır. Dolayı ise topladığımız çöplerden tekrar gelir elde edeceğiz.”

Kaynak : haberturk.com

656 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!