Bursa Teknik Üniversitesi Lif ve Polimer Mühendisliği ve Artan Kontenjanlar

bursa-teknik-universitesi-lif-ve-polimer-muhendisligi-ve-artan-kontenjanlar

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) bünyesinde yeni bölümler açıldı. BTÜ DBMMF’de açılan yeni bölümler ile birlikte Orman Fakültesinde bulunan Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendislikleri bölümleri de 2015-2016 akademik yılında öğrencilerini kabul edecek.

DBMMF bünyesinde açılan yeni bölümlerle ilgili bilgi veren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Bursa ve ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü sağlamak hedefi ile çeşitli mühendislik dallarında lisans bölümleri açtıklarını söyledi.

Dekan Prof. Dr. Kopmaz, 2015-2016 akademik yılı içinde açılan yeni bölümlerin Elektrik Elektronik Mühendisliği, Lif ve Polimer Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Amerika Birleşik Devletleri Southern University ile birlikte Uluslararası Ortak Lisans Programı olarak hazırladıkları Makine Mühendisliği bölümü olduğunu söyledi.

BTÜ DBMMF Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Uluslararası Ortak Lisans Programı olarak açılan Makine Mühendisliği Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin, BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda (YDYO) eğitim görecekleri hazırlık sınıfı dâhil, ilk üç seneyi Türkiye’de geçireceklerini bildirdi.

Kopmaz, ayrıca kalan iki yılı da Louisiana kentinde bulunan Southern University’nin kampüsünde, lisans eğitimi alarak tamamlayacaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Osman Kopmaz, fakülte bünyesinde bu yıl açılan Lif ve Polimer Mühendisliği bölümünün ise Türkiye’de ilk ve tek olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak : cihan.com.tr

320 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!