CeraPhi Energy ve CCV, Jeotermalden Yeşil Hidrojen Üretecek

CeraPhi Energy ve CCV Jeotermalden Yeşil Hidrojen Üretecek

CeraPhi Energy ve CCV, jeotermal enerjiden yeşil hidrojen üretimini geliştirmek için ortak olduklarını duyurdu.

CeraPhi Energy ve Climate Change Ventures (CCV), Yeşil Hidrojen üretebilmek için bir ortaklık duyurdu. Bu işbirliği, tescilli Kapalı Döngü CeraPhiWell sistemini kullanacak. Elektroliz için güç kaynağı olarak jeotermal ile CO2 olmadan hidrojen üretilebilir.

CeraPhi’nin kapalı döngü teknolojisi ile CCV’nin Yenilikçi Hidrojen Teknolojisinin birleşimiyle, bu ortaklığın hedeflerinden biri, temel yük jeotermal gücü ile her yerde ölçeklenebilir Yeşil Hidrojen üretimi geliştirmektir. Yakın tarihli bir haberde, CeraPhi, petrol ve gaz kuyularını tescilli kapalı döngü teknolojisi için dönüştürmek için bir gösteri tesisi inşa ettiğini bildirmiştik.

CeraPhi Energy CEO’su Karl Farrow, “Hidrojenin enerji karışımındaki rolü hakkında, ısıtma veya ulaşım için yakılacak temiz bir yakıt olduğu konusunda çok fazla aldatmaca var, ancak her ne olursa olsun, bunu sürdürülebilir ölçekte üretmek, sonsuza kadar büyük miktarlarda fosil yakıt üretmek anlamına geliyor.” dedi.

Farrow, ticari düzeyde ölçeklenebilmesi için 7/24 enerji kaynağı gerektirdiği göz önüne alındığında, jeotermalin hidrojen üretimi için en iyi temiz enerji kaynağı olduğunu vurguladı.

CCV, enerji geçişi ve karbon ayak izinin azaltılması için teknoloji geliştirme konusunda uzmanlaşmış entegre bir finansal hizmetler ve proje geliştirme firmasıdır. Yan kuruluşu Hydrogen Venture Ltd. (HV2) aracılığıyla şirket, AB ve Birleşik Krallık’taki gelişmelerde 350 milyon sterlinin üzerinde bir gelir elde etti ve yeşil hidrojen ve sentetik yakıt portföylerini 2022’de 1 milyar sterlinin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

“CCV her zaman yeşil hidrojen üretiminde rekabetçi fiyatlandırmayı artıran yeni teknolojiler arıyor ve CeraPhi ile bu işbirliği anlaşmasına girmekten mutluluk duyuyoruz.” yorumladı CCV CEO’su Horacio Carvalho.

Kaynak : jeotermalhaberler.com

399 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!