CSI Internatıonal 2018 için Renk Analizlerini Açıkladı

CSI Internatıonal 2018 için Renk Analizlerini Açıkladı

DyStar Grubunun bir üyesi olan Color Solutions International ( CSI), 2018 için renk kartelasını  tanıttı. Mavi tonları klasik olmaya devam ediyor, ancak 2018’de Indigo derinliklerinden kızıllı altın tonlara kadar, hatta kobalt mavilerine doğru yelpaze genişliyor. Bildirime  göre, orta tonlarda taşlanmış  havası olan, iş giysisi mavilerine karşılık , yeni bir perspektif kazandıracağı tahmin ediliyor.

“Mor tonlarının daha yumuşak tonları, lilada ki daha kırmızıya çalan  sıcaktan daha dingine doğru tonlar ve  bakıra çalan  portakal renklerinde görülen daha kırmızımsı bir dökme tonuna, derin kırmızılarla  modern bir dokunuş ile gelişerek daha sofistike hale gelecek”. ”Renkli nötrler ortaya çıkacak ve palet için sağlam bir temel haline gelecektir. Yeşiller karmaşık ama , doğadaki   zengin doygun zümrüt yeşilliklerinden, karanlık tonda orman çamı yeşiline doğru yenilenerek , etkileşim genç ve asitli tonlara , altın sarılarına geçiş yapar”, diye belirtiyor Color Insights 2018 raporu.

Renk and Trend direktörü Heather Sandwall, “Bu renklerle hassas bir denge vardır, kentlerimizden  ve doğanın derin ormanlarından esinlenerek çevremizi ; zihniyet ve yaşam biçimimiz ile harmanlanmış hale getiriyorlar” dedi.

CSI renk uzmanları ekibi, yıllık 100’den fazla markanın ve perakendecinin sezonsal  renk paletlerini oluşturur ve yönetir.        Renkler CSI’nin Renk Duvarı ve Renk Kütüphanesinden  seçilir veya 10.000’in üzerinde renk temsil eden özel reçetelerin boyanması ile  oluşturulur. CSI’ nin renk yönetimi süreci, hiyerarşik renk kullanımı bilgilerinden oluşan geniş bir veritabanı oluşturdu. CSI, bu yıl yaklaşık 900 renk paletinin geliştirilmesini destekledi. CSI, günümüze kadar olan renk dağarcığı verilerinden yararlanarak, 2017’de sezonsal trendlere  uygun ; renk popülaritesi (RCP) endeksi olarak bilinen tescilli renk doğrulama sürecini başlattı.

”Color Insights (renk analizleri) 2018 raporumuz, pazar araştırması,  renk verileri potansiyeli ve RCP renk endeksine dayalı benzersiz bir renk tahmini çalışmasıdır. Müşterilerimizin bağımsız   renkler yerine; 2018 sezonluk renk portföylerini oluşturmak için ;birebir denenerek oluşturulmuş bir renk atlasının ellerinde olmasından  daha çok fayda sağlayacaklarına   karar verdik “diyor Ron Pedemonte, Başkan Vekili (Amerika).(RR)

Kaynak : fibre2fashion.com

849 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!