ÇÜ Kimya’da 7 + 1 sistemi

ADANA’da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde gelecek yıldan itibaren 7 + 1 sistemi uygulanacak. Buna göre, öğrenciler 7 yarıyıl akademik eğitim alacak, son yarıyıl ise fabrikada çalışacak.

Kimya Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Emel Yıldız, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yeni sisteme geçeceklerini söyledi.

Çukurova Üniversitesi’nde bazı mühendislik birimlerinde uygulanan bu sistemin, Türkiye genelindeki hiç bir Kimya Bölümünde olmadığını vurgulayan Yıldız, şu bilgileri verdi:
“Kimya öğrencisi 7 yarıyıl boyunca bölümünde hem teorik hem uygulamalı dersler alacak. Burada bir donanıma sahip olacak. Bölümde güçlü akademisyenlerimiz var. Uluslararası nitelikte çalışmalar ve projeler yapıyoruz, dolayısıyla kimyanın hamuruyla yoğrulan bir öğrenci sekizinci yarıyılda artık mezun diyebiliriz. Bundan sonraki süreçte öğrenci, fabrikalarda eğitimini tamamlayacak. Yani son dönemini öğrenci uygulamalı olarak birebir ve sigortasıyla çalışarak değerlendirecek. Hem okuyup hem öğrenecek ve hem de tecrübe kazanacak.”

Kaynak : hurriyet.com.tr

512 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!