Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin Başarısı

cukurova-kimya-anadolu-teknik-ve-endustri-meslek-lisesi-nin-basarisi

Manisa Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, başarılı öğrencileri bekliyor. Manisa Organize Sanayi bölgesindeki kimyasal üretim yapan fabrikalara ara elaman gönderen tek okul olan Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 498 öğrenci eğitim görüyor.
çukurova holding tarafından Türkiye genelinde yapılan tek okul olan Manisa Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, başarılı öğrencileri bekliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Manisa Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin yeni müdürü Tayif Çekim, “Böyle bir avantajı var. Bu okul Manisa’daki endüstri meslek liseleri arasında en yüksek puanla öğrenci alıyor. Ancak bu okul daha zeki öğrencileri bünyesine katması gerekiyor. Vizyonunu genişletilmesi lazım. Tanıtılması lazım. Öğrenci ve velilerin ikna edilmesi lazım” dedi.
Çekim, “Gıda Teknolojisi, Biyomedikal ve Kimya olmak üzere 3 bölüm var. Buradan mezun olan gıda mühendisi, biyomedikal mühendisi, kimya mühendisi olabilir. Okul iyi tanıtılmadığından normal bir meslek lisesi gibi biliniyor. Üniversiteye yerleşme başarısı diğer meslek liselerine göre daha başarılı bir durumda” diye konuştu.
Çekim, sözlerini şöyle tamamladı: “Potansiyel var ama TÜBİTAK projeleriyle ilgili henüz okulda bir çalışma yok. Bu konuda bir vizyon verilirse öğrenciler TÜBİTAK, Bilim ve Teknoloji alanındaki yarışmalarda söz sahibi olacak. Hangi yarışmaya girerlerse girsinler başarılı olacaklardır. Alt yapı var. Laboratuvarlar var. Manisa’da hiçbir okulda bulunmayan laboratuvarlar bulunuyor. Başarılı sonuçlar elde edeceklerine inanıyorum. Yeter ki Manisalılar bu okulun kıymetini bilsin. Öğrenciler mühendis, bilim adamı olmak istiyorsa mutlak surette bu okulu tercih etsinler.”

Kaynak : milliyet.com.tr

130 Kez Okundu

Yazar Hakkında

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Kopyalamak Yasaktır!