FACC Yolcu Bavul Alanı Yükseltme Programı için STC Onayı Aldı

FACC Yolcu Bavul Alanı Yükseltme Programı için STC Onayı Aldı

İU .BFACC (Ried im Innkreis, Avusturya), uçak iç mekanları için “Yolcu Bagaj Alanı Yükseltme” ürününün, Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA, Köln, Almanya) tarafından Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA, Köln, Almanya) tarafından Ek Tip Sertifikasyonu (STC) verildiğini açıkladı. A320 Modeli.

Bagaj bölmelerinin, bagaj  alanını  yüzde 67 artırarak uçak kabinlerinin işlevselliğini arttırdığı ,bildiriliyor.Ağırlıklarının azaltılması sırasında üç yerine beş adede kadar taşıyıcı valiz yerlestirilebildigi bildiriliyor.

Üst bölme kapıları, bir aramid elyaf petek nüve ile bir araya getirilmiş   fenolik bazlı, cam elyaf takviyeli bir prepreg    içeren hafif bir sandviç yapısından yapılmış   sıcak pres kalıplı bir sertleştirme işleminde üretilir. Freze parçası poliüretan esaslı, yanmaz  havacılıkta kullanılan   boya ile boyanmıştır. Takılan donanım bileşenleri yüksek performanslı polieterimid (PEI) ile enjeksiyonla kalıplanmıştır.

Yeniden tasarlanan kabin kapılarının, havayollarına çok çeşitli özel modeller ve markalama seçenekleri sundukları söyleniyor, şirket, uçakta birkaç saat içinde kurulabileceğini söylüyor.

STC ve büyük onarımlar için uzatma sertifikası veren EASA, FACC’nin hava taşıtlarında büyük değişiklikler ve onarımlar geliştirmek ve onaylamak için yasal gerekliliklere uygun gerekli uzmanlığı ve işlemleri oluşturduğunu onaylar. STC, gerekli EASA uçuşa elverişlilik belgesinin bir parçasıdır ve FACC’ye tasarım organizasyonu tarafından geliştirilen bileşenle bir uçakta önemli değişiklikler yapma hakkına sahiptir. FACC yükseltme programı için başlatılan müşterilerden ilki Avusturya Havayolları’dır.

Ayrıca FACC, STC projeleri ve büyük onarımlarla bir tasarım organizasyonu (DOA) olarak kapsamını oldukça  genişletti. Yeni olarak satış sonrası hizmetler iş segmentinde, bu onaylar FACC’ye küresel güçlendirme pazarındaki büyümeden yararlanmak için daha da  fazla fırsat sağlayacaktır.

FACC   CEO’su Robert Machtlinger “En yeni sertifika  ile artık tüm havayolu  şirketlerine A318, A319, A320 ve A321 Airbus modellerinin klasik kabini içi  donanıma  bir  Yolcu  Bavul Alanı ilave  sunabiliyoruz” diyor. “Modern görünüme ek olarak, yeni sistemimiz bagaj için oldukça fazla saklama alanı sunuyor. Bir  diğer büyük avantaj, daha kısa toparlama  süreleri ve maliyet tasarrufu sağlayan daha kolay ve hızlı kullanımdır.

Kaynak : compositesworld.com

531 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!