Gso’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi

gso-da-plastik-enjeksiyon-teknolojisi-egitimi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) iş birliğinde “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” eğitimi gerçekleştirildi.

PAGEV Yönetim Kurulu üyesi Cemil Çakar, GSO’da düzenlenen programda, plastik sektörüne hizmet için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Eğitimleri Anadolu şehirlerinde de yapmaya başladıklarını ve yakın zaman önce Konya’da bulunan plastikçilerle buluştuklarını dile getiren Çakar, şöyle konuştu:

“Gaziantep önemli bir plastik işleme şehri. Burada aldığınız eğitimin sizlere faydalı olup olmadığını bizlere bildirmeniz bizi mutlu eder. İleriki zamanlarda başka konularda da eğitim talebiniz olursa o konuda da yardımcı olmaya hazırız. Bilinçli ve verimli üretim kaliteli üretim yapılmasına vesile olalım. Üretim tesislerinde elektriği ve ham maddeyi doğru kullanmak çok önemli. En düşük fireyle üretim yapmak rekabet için çok önemli konulardır. Bizler sizlerin bilinçli üretim yapması için katkı vermeye çalışıyoruz.”

Daha sonra Plastik Eğitim Uzmanı Engin Cantürk, plastik enjeksiyon teknolojisi ve prosesi konusunda sunum yaptı.

Cantürk, sunumunda, plastik enjeksiyon teknolojisi eğitimi, temel polimer kimyası, polimerlerde yapı özellik ilişkisi, plastik enjeksiyon işleme tekniği, plastik enjeksiyon makinesi, enjeksiyon makinesi kavramları konularıyla ilgili teknolojiler ve sorunlar hakkında bilgiler verdi.

Kaynak : haberler.com

262 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!