Hayat Kimya, Rusya’da 2’nci olmayı hedefliyor

hayat-kimya-rusya-da-2-nci-olmayi-hedefliyor

Rusya’daki krize rağmen bu ülkedeki fabrikayı 2 yıl içinde faaliyete geçiren Hayat Kimya, bu pazarda 2’nci lider marka olmayı planlıyor.

Ürün çeşitliliğini sürekli artıran Hayat Kimya, global şirket olma yolunda ilerliyor. Hayat Kimya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Prof. Dr. Orhan İdil, Temizlik Kağıtları Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Aysel Aydın ve Kağıt Fabrikalar Direktörü Lütfi Aydın’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlenen toplantıda şirketin hedefleri ve yatırımları  paylaşıldı. 2014 yılını yüzde 20 büyüme ve 1.2 milyar dolarlık ciro ile kapatan Hayat Kimya 2015’te yüzde 20 büyüme beklerken, Rusya yatırımı ile Rusya’da ki 2. lider marka olmayı hedefliyor.

Hayat Kimya’nın ülke ekonomisi için katma değer üretirken, istihdama da katkı sağladığını belirten  Prof. Dr. Orhan İdil “Büyümemize paralel olarak 2014 yılında 1000’in üzerinde arkadaşımızı bünyemize katarak yurtiçinde toplam çalışan sayımız 3 bin 500’e, dünyada ise toplam 7 bin’e yaklaşmış durumda” dedi. Lütfi Aydın ise “Gittiğimiz her pazara patentli teknolojilerimizi de götürerek pazarın kalkınmasına destek oluyoruz” diye konuştu. Hayat Kimya’nın Türkiye, İran, Mısır ve Cezayir’de hijyen, temizlik kağıdı ve deterjan üretimine devam eden tesisleri bulunduğunu belirten Aydın “Bunlardan İzmit Yeniköy, İran ve Rusya’da yaptığımız yeni fabkrika kağıt üretiyor. Rusya’nın olumsuz iklim ve çalışma koşullarına rağmen, 73 bin m2 kapalı alana sahip dev tesisimizi, 24 ayda faaliyete geçirdik. Rusya’ya 150 milyon dolara varan yatırım ve doğrudan 650 kişiye istihdam sağladık” dedi.

Kaynak : star.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Yeni İşlem, Yeni Nesil Yakıt Olarak Lignin Bazlı Bio-Oil’i Güçlendiriyor

Fotoğraf: Ağaçlar bir selüloz, hemiselüloz ve lignin kaynağıdır. Lignin bio-oilinin hidrokarbonlara yükseltilmesi için geliştirilen yeni …