Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarı Türkiye’de Örnek Laboratuvar

karaman halk sagligi laboratuvari turkiye de ornek laboratuvar

Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarı, 2015 Haziran ayı içerisinde “Halk Sağlığı Laboratuvarları ve Yetkilendirilmiş Laboratuvarların Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince yıllık denetime tabii tutulmuş ve denetim Bakanlık adına İstanbul 1 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarı tarafından Çapraz Denetim usulüyle yapılmıştır.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza ALTUNSOY ve Halk Sağlığı Laboratuvarı Sorumlusu Bil.Uzm.Kimya Müh. Zafer ZEYBEK ile Denetleme Ekibi  üyeleri arasında bir değerlendirme toplantısı yapılmış, görüş alış verişinde bulunulmuş  ve denetleme ekibince   örnek bir laboratuvar seviyesine gelmesinin takdire şayan olduğu ifade edilmiş, akreditasyon gibi daha üst hedefler için hazır bir laboratuvar gördüklerini, kendi sınıfındaki L2 laboratuvarlara göre Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarının çok üst düzeyde bir laboratuvar olduğu ifade edilmiştir.

Denetlemeyi yapan ekip Karaman’a Türkiye için örnek bir laboratuvar kazandırdıkları için Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza ALTUNSOY ve Halk Sağlığı Laboratuvarı Sorumlusu Bil.Uzm.Kimya Müh. Zafer ZEYBEK’e teşekkür etmişlerdir.

Kaynak : karamansonsoz.com

1.180 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!