Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarı Türkiye’de Örnek Laboratuvar

karaman-halk-sagligi-laboratuvari-turkiye-de-ornek-laboratuvar

Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarı, 2015 Haziran ayı içerisinde “Halk Sağlığı Laboratuvarları ve Yetkilendirilmiş Laboratuvarların Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince yıllık denetime tabii tutulmuş ve denetim Bakanlık adına İstanbul 1 Nolu Halk Sağlığı Laboratuvarı tarafından Çapraz Denetim usulüyle yapılmıştır.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza ALTUNSOY ve Halk Sağlığı Laboratuvarı Sorumlusu Bil.Uzm.Kimya Müh. Zafer ZEYBEK ile Denetleme Ekibi  üyeleri arasında bir değerlendirme toplantısı yapılmış, görüş alış verişinde bulunulmuş  ve denetleme ekibince   örnek bir laboratuvar seviyesine gelmesinin takdire şayan olduğu ifade edilmiş, akreditasyon gibi daha üst hedefler için hazır bir laboratuvar gördüklerini, kendi sınıfındaki L2 laboratuvarlara göre Karaman Halk Sağlığı Laboratuvarının çok üst düzeyde bir laboratuvar olduğu ifade edilmiştir.

Denetlemeyi yapan ekip Karaman’a Türkiye için örnek bir laboratuvar kazandırdıkları için Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza ALTUNSOY ve Halk Sağlığı Laboratuvarı Sorumlusu Bil.Uzm.Kimya Müh. Zafer ZEYBEK’e teşekkür etmişlerdir.

Kaynak : karamansonsoz.com

Okumanızı Öneriyoruz

Elektronik Sigara Kullananlar Dikkat! Tatlandırıcı Sukralozun Buharlanması Toksik Kimyasallar Üretebilir

Sentetik tatlandırıcının parçalanması, zararlı organoklorinler üretir ve toksik aldehit miktarlarını artırır. Elektronik sigara likitini sukraloz …