Kimya devi, Türkiye pazarına hızlı girdi

kimya-devi-turkiye-pazarina-hizli-girdi

Dünyanın en büyük yalıtım köpüğü üreticisi Armacell, Türkiye’ye OneFlex’i alarak girdi. Avrupalı şirketin hedefi ise Türkiye’de yalıtım pazarının lideri olmak.

Yalıtım ürünleri pazarında ki esnek yalıtım köpüklerinde dünya lideri ve ayrıca mühendislik köpükleri alanında da önde gelen tedarikçilerinden olan Armacell, Türkiyeni’nin önde gelen yalıtım malzemeleri üreticisi OneFlex’i bünyesine katarak ülkemize girdi.

Armacell Türkiye Basın toplantısı, Hyatt Regency Ataköy Otel’de gerçekleşti. Toplantıya Armacell CEO’su Patrick Mathieu ve diğer yetkililer ile Oneflex yöneticileri katıldı. Basın toplantısında Armacell CEO’su Patrick Mathieu’nun yaptığı sunumda, Armacell markasının kuruluşundan günümüze olan gelişimi, yer aldıkları ülkeleri ve geniş ürün yelpazesi hakkında bilgiler aktarıldı. Sunumun ikinci bölümünde Türkiye’de neden Oneflex markasına yatırım yaptıklarını, buluştukları ortak değerler anlatıldı. “Yalıtım için sistem çözümleri satıyoruz” diyen Patrick Mathieu, enerji tasarrufuna dikkat çekerek Armacell ürünlerinin üretim sırasında tüketilen enerjinin 140 kat fazlasını kullanım sırasında tasarruf olarak geri verebilen ender ürünler olduğunu, böylece ürünlerinden yüksek performans sağladıklarını” söyledi.

Türkiye’deki yatırımlarının 22. tesisleri olduğunu, Kore’de 2013 yılında fabrika kurduklarını, Rusya’da ki yeni fabrikalarını ve yatırımlarını, Japonya’da ki fabrika yatırım hazırlıkları anlattı.

Türkiye’de ileri teknolojik ürünlerini Oneflex ile piyasaya sunabileceklerini, en iyi desteği vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Ürünlerinin %50’sinin inşaat sektöründe kullanıldığının altını çizen Mathieu, otomotiv, ulaşım, enerji ve petrol endüstrisine yönelik ürünlerinin bulunduğunu, yeni sektörlere de giriş yapabileceklerini söyledi.

Mathieu, “Ürün stratejisinde Oneflex markasını koruyacak, Armacell markasını da Türkiye’ye dahil edeceğiz. Ürün portföyümüzü tanımlayarak, Armaflex’i Türkiye’de üreteceğiz. Teknik, akustik, yalıtım ile ilgili yayınlarımız olacaktır. Türkiye’de yalıtım pazarının lideri olmayı hedefliyoruz. Burada yeni bir fabrikamız var, yepyeni üretim hattı oluşturuluyor, kapasitemizi arttıracağız” dedi.

Yönetim yapısında değişiklik olmayacağını da ekleyen Mathieu, insan kaynaklarını geliştirebileceklerini ekledi. Ekipman yalıtımı konusunda gerekli teknik desteği verdiklerini ifade etti.

Armacell Türkiye-Oneflex, Satış ve Pazarlama Direktörü Koray Sarı yaptığı konuşmada, “Pazarda Oneflex markası ile algının değiştiğini, 70 civarında bayii ve 100’e yakın çalışanlarının olduğunu, rekabetçi olarak  devam edeceklerini belirtti. “Armacell ürünleri ile de rekabeti artıracağız, inovatif ürünler ile bayilerimizi destekleyeceğiz” dedi. Kauçuk köpüğünde ülkemizde yeni  yatırımcıların olmasının doğal olduğunu ancak süreçlerin kolay olmadığını ifade eden Sarı, İstanbul merkez ofisimiz Capital Tower’da ve 16 bin metrekare kapalı alanı, toplamda 20 bin metrekare olan Bursa fabrikamızda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. “Türk HVAC sektörü geniş, üstün özelliklere sahip ve rekabetçi ürünlere sahip olacak” diyen Sarı, “Biz, esnek, kapalı-hücre elastomerik yalıtım malzemelerinde ülke genelinde isim yapmayı kısa sürede başardık, pazarın yüzde 25’ine sahibiz ve bu birleşme ile daha da güçlendik, iki yıl içinde hedefimiz pazarın yüzde 40’ına sahip olmaktır. Armacell Türkiye olarak, bizlerin de yönetimde olduğumuz, güçlü bir kadro ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biz global bir oyuncu olmak istiyoruz, geleceği istiyoruz” diyen Koray Sarı, Armacell ve Oneflex olarak iki marka devam edeceklerini, yakın gelecekte Armacell ürünlerini de üreteceklerini söyledi.

Moderatörlüğünü Pazarlama Yöneticisi Serhan Kaya’nın yaptığı etkinlik, Bayi toplantısı ve gala yemeği ile son buldu.

Kaynak : borsamatik.com.tr

48 Kez Okundu

Yazar Hakkında

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Kopyalamak Yasaktır!