Kobalt (III)-Nitrosil Kompleksi Kullanarak Hücre Sinyalleşmesinin Kontrolü Keşfededildi

Kobalt III Nitrosil Kompleksi Kullanarak Hücre Sinyalleşmesinin Kontrolü Keşfededildi

Fotoğraf : Profesör Jaeheung Cho (sol ön) – Profesör Daeha Seo (sağ ön) ve Gelişmekte Olan Malzeme Bilimi Bölümünde araştırma ekibi.

İki profesörün ortak araştırma ekibi, hücre aktivasyon sinyalini kontrol eden nitrik oksiti sağlamak için yeni materyallerin nasıl sentezlendiğini keşfetti. Hücre sinyal kontrolünün kardiyovasküler hastalıklar için tedavinin gelişimine olumlu katkı yapması beklenmektedir.

DGIST, 24 Haziran’da Profesör Jaeheung Cho ve Profesör Daeha Seo’nun Yükselen Malzemeler Bilimindeki araştırma ekiplerinin kararlı bir kobalt (III) -nitrosyl kompleksi geliştirdiğini ve hücrelerde nitrik oksidin sinyal iletim yolundaki değişiklikleri doğruladığını duyurdu .

Nitrik oksit, vazodilatasyon, bağışıklık sistemi kontrolü ve sinyal iletimi dahil olmak üzere çeşitli biyokimyasal bilgiler sunarak hücre faaliyetlerini kontrol eder. Bununla birlikte, bilim adamları, hücrelere nitrik oksit hareketinin gerçekleştiğini varsaydıklarına rağmen, hareketlerini kontrol etme ve düzenlemede zorluklar nedeniyle hücrelere nitrik oksit verilmesi ile ilgili ayrıntıları netleştirememişlerdir.

Bunu tanımlamak için, araştırma ekibi kendi üzerine bir kobalt (III) -nitrosil kompleksi sentezleyerek, üzerine hafifçe vurarak ve nitrik oksidi istenen bir zamanda istenen bir yere taşıyarak nitrik oksit üzerinde ilave araştırmalar sağladı. Sonuç olarak, araştırma ekibi nitrik oksidin teslim kinetiğinde hücrelerin içindeki ve dışındaki çeşitli yollardaki farklılıkları doğruladı. Araştırma ekibi tarafından gözlemlenen teslim hızı farkının gelecekteki tedavilerin gelişimini büyük ölçüde etkilemesi beklenmektedir. İyi kullanılırsa, istenen tedaviyi sağlamak için, belirli bir hücrede istenen bir zamanda istenen bir kimyasal reaksiyon oluşabilir. Bu, tedavi gerektiren belirli bir alanda etkili olan bir ‘ön ilacın’ gelişimi ile ilgili olduğu için çeşitli alanlara uygulanabilir.

Profesör Jaeheung Cho, “Nitrik oksidi gerekli bir alana veya zamana etkili bir şekilde sağlayan bir ön ilaç geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz . Araştırmamızı hayvan davranışlarına ve insan vücuduna genişleterek . Vazodilatasyon ve güçlendirme ile ilgili kalp damar hastalıkları için tedavi geliştirmeyi planlıyoruz’’ dedi.

Kaynak : phys.org

651 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!