Lise Öğrencileri, Her Gün 6 Bin Plastik Bidon Üretiyor

Lise Öğrencileri, Her Gün 6 Bin Plastik Bidon Üretiyor

Okul Müdürü Mustafa Özünlü, günde 6 bin plastik bidon ürettiklerini ve satılan ürünlerinin bidonlarının geri toplanıp ekonomiye kazandırıldığını belirtti.

Sıvı ve katı temizlik maddeleri, dezenfektan, deterjan, boya ve oda parfümü gibi 100’den fazla ürün geliştiren Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, temizlik maddeleri için plastik bidon üretimine de başladı. Üretilen bidonların satıştan sonra geri dönüşüm için tekrar toplandığını söyleyen Okul Müdürü Mustafa Özünlü, “Günde 6 bin plastik bidon üretiyoruz. Bidonları sıfır bidon haline getiriyoruz. Çevreye zarar, en aza indirgeniyor” dedi.

Türkiye’deki Okulların İhtiyacını Karşılıyoruz

Kütahya’da otomasyon, itfaiyecilik, bilişim ve kimya bölümlerinin yer aldığı 460 öğrencisi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitimin yanı sıra fabrika gibi çalışıyor.

Kimya bölümü öğrencileri, günlük eğitimlerine devam ederken, ders dışı zamanlarda okulun yanına kurulan kimya teknoloji alanı atölyesinde, sıvı, katı temizlik maddeleri ve ‘school’ markasıyla dezenfektandan deterjana, boyadan oda parfümüne kadar 100’den fazla ürün üretip satıyor.

Öğrencilerin atölyesi, 7 milyon liranın üzerindeki satışlarla ülke genelinde en fazla ciroya sahip okullar arasında yer alıyor.

Kaynak : normhaber.com

300 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!