Temelleri 1668’de Almanya’nın Darmstadt kentinde atılan bilim ve teknoloji şirketi  Merck, kuruluşunun 350’ninci yılını kutladı.

Bu kapsamda firma aynı kentte ‘Curious 2018 Future Insight’ isimli bilimsel merak ve gelecek temalı bir konferans düzenledi.

3 gün süren konsferansa 5’i Nobel BilimÖdülü sahibi 35 bilim insanı katıldı.

Alanında önde gelen bilim insanlarını ağırlayan firma 1 milyon euro’luk ödül programını duyurdu.

35 Yıl Boyunca Verilecek

Merck Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefan  Oschmann  tarafından  konsferasnta yapılan açıklamaya göre, ‘Future Insight Prize’ isimli ödül 35 yıl boyunca bilimsel gelişmeye hizmet veren çalışmalara verilecek.

‘Future Insight Prize’ sağlık, beslenme ve enerji alanlarında yapılan araştırmalara verilecek. Ödülü kazanan çalışmanın insanoğlunun geleceğine hizmet eden  inovatif  çalışmalar arasından seçilecek.

İlk Ödül 2019’da Sahibi Bulacak

35 yıl boyunca verilecek olan ödülün ilk sahibi önümüzdeki yıl yapılacak ‘Curious2019’ adlı programda sahibini bulacak.

Merck’in 350’nci yaşını kutlaması kapsamında organize ettiği 3 gün süren ‘Curious 2018 Future Insight’ isimli konsferansa 5’i Nobel BilimÖdülü sahibi 35 bilim insanı katıldı.

Merck’in 350 Yıllık Bilim Yolculuğu   

Temelleri 1668’de, Almanya’da eczacı Friedrich Jacob Merck tarafından küçük bir ecza dükkanıyla atılan Merck bugün, küresel bir bilim, ilaç ve teknoloji şirketi haline gelmiş durumda.

Merck Türkiye 20 Yaşında

Temelleri 350 yıl önce Almanya’da atılan firma bu yıl Türkiye’deki 20’nci yılını kutluyor. Merck Biyofarma ürünlerinin Türkiye’de hasta ve hekimlerin hizmetine sunulması 1950’li yıllara kadar uzansa da Merck Türkiye, resmi olarak 1998 yılında faaliyete başladı.

Kaynak : ntv.com.tr