Nanobilim ve Nanomühendislik Yüksek Lisans Programı açıldı

Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’nde, Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı yüzde 100 İngilizce eğitim veren Nanobilim ve Nanomühendislik Yüksek Lisans Programı açıldı.

Nanobilim ve Nanomühendislik Yüksek Lisans Programı’nın amacının, öğrencilere Nanobilim alanında eğitim vermek ve Nanoteknoloji alanında araştırmalar yapmak olduğu belirtilen açıklamada, ‘‘Nanobilim ve Nanomühendislik alanında yetişen bilim insanlarının ürettiği ürünleri, sağlık başta olmak üzere, enerji, çevre, otomotiv, tekstil, savunma, bilişim gibi pek çok alanda hizmet vermekte ve yaşayam kalitesini arttırmakta’’ denildi.

Programın, disiplinlerarası bir program olup Nanoteknoloji alanında uzamanlar yetiştireceği ve yurtiçi ve yurtdışından Nanobilim alanında yetişerek uzman olmak isteyen öğrencileri beklediklerini ifade eden programın Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayben Kilislioğlu, ‘’Türkiye’nin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi olarak, Nanoteknoloji alanında üreten ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için uzmanlar yetiştirmekte üzerimize düşeni yapacağız’’’ diye konuştu.

Kaynak : dha.com.tr
755 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!