Novartis Türkiye’nin En Beğenilen İlaç Şirketi Seçildi

novartis-türkiyenin-en-begenilen-ilac-sirketi-secildi

Türkiye’nin mühim iktisat yayınlarından Capital Dergisi’nin GFK Türkiye ile 15 yıldır gerçekleştirdiği ve alanında önder firmaların değerlendirildiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının 2014 sonuçları açıklandı. Türk iş dünyasının gündemini belirleyen araştırmanın bu yılki sonuçlarına göre Novartis, nihai iki senede olduğu gibi bu sene da ilaç sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Şirketlerin bilgi ve teknoloji yatırımları, finansal sağlamlığı, iletişim, pazarlama yönetimi, uluslarası pazarlara entegrasyonu ve pazarlama-satış stratejileri gibi kriterleri göz önüne alınarak değerlendirildiği araştırma, iş dünyasını temsilen 650 şirketten 1620 orta ve üst düzey yöneticinin online olarak yanıtladığı anket sonuçlarına göre belirlendi. Araştırma sonucunda Türkiye’nin en beğenilen ilk 25 firması ile ilaç, kimya, finans, dayanıklı tüketim, besin, bilişim, teknoloji gibi 38 sektörün en beğenilen ilk 3 firması belirlendi.

Türkiye’de yaklaşık 2300 çalışanı ile 1955 yılından bu yana üretim pazarlama ve ilaç Ar-Ge’si faaliyetlerini yürüten Novartis, hayat kalitesini artırmayı ve süresini uzatmayı hedefleyen çalışmalarını sürdürmektedir. İlaç, göz ürünleri, jenerik ürünler, aşı ve tanı ürünleri, reçetesiz ilaçlar ve hayvan sağlığı alanlarında çalışmalar yürüten Novartis, yenilikçi ilaç ve aşılar keşfetmenin yanında düşük maliyetli fakat kaliteli jenerik ürünler de sunarak, koruyucu bakım ve tedavi alanındaki çalışmalarını gelecekte de başarıyla sürdürmeyi hedeflemektedir.

Kaynak : aktifmedya.com

436 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!