Trabzon Çimento Kapanıyor!

trabzon-cimento-kapaniyor

Değirmendere’den kaldırılıp Araklı’ya taşınması planlanan Çimento Fabrikası’nda şok bir gelişme yaşandı. Gümrükçüoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik’in fabrikayı kapatacağını söyledi.

120 İşçi Ne Olacak?

Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik’in fabrikanın kapanmasının ardından fabrikayı Araklı’ya taşımayı da düşünmediğini belirtmesi üzerine gözler fabrikada çalışan 120’ye yakın işçi ne olacak sorusuna çevrildi.

Sürdürme Zor

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çimento Fabrikası’yla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Değirmendere’den Araklı’ya taşınması beklenen Çimento Fabrikası ve yapmayı planladığı diğer yatırımları ile ilgili Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yücelik’le bir araya geldiklerini belirten Gümrükçüoğlu, “Sayın Lütfi Yücelik fabrikasının Trabzon’da çalışmasını sürdürmesinin zor olduğunu söyledi” dedi.

İsteseler de Olmuyor

Yücelik’in kendilerine ocaklarındaki hammadde ile çimento üretiminin hemen hemen sonuna geldiklerini söylediğini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Sayın Yücelik, rezerv alanları tükendiği için isteseler de Çimento Fabrikası’nın çalışmasını Trabzon’da sürdüremeyeceklerini ifade etti. Kendileriyle tekrar görüşeceğiz ancak şirketin kararı bu yönde gözüküyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak : 61saat.com

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: