TÜBİTAK Kimya Olimpiyatları Türk Milli Takımı öğrencilerinden Atatürk Üniversitesi’ne ziyaret

tubitak kimya olimpiyatlari turk milli takimi ogrencilerinden ataturk universitesi ne ziyaret

TÜBİTAK Kimya Olimpiyatları Türk Milli Takımı öğrencileri, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı makamında ziyaret etti.

TÜBİTAK Kimya Olimpiyatları Türk Milli Takımı öğrencileri, Kimya Olimpiyatları’na üniversitemiz Fen Fakültesi Kimya Bölümünde hazırlanıyor.

TÜBİTAK BİDEB birimi tarafından yapılan organizasyonla öğrenciler, 20-29 Temmuz 2015 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak 47. Uluslararası Kimya Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edeceklerdir.

Geleceğin bilim adamı olan öğrencilere başarılar dileyen Rektör Koçak, bilim adamı olma yolunda attıkları bu adımlarda, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İnsanlık adına başarılı olmaları için dualarımız ve yüreklerimizle yanlarındayız diyen Koçak, “Sizleri Atatürk Üniversitesi’nde görmek isteriz. Çünkü geleceğin bilim adamlarını yetiştirmekten gurur duyarız “dedi.

Verdiği destekten dolayı Üniversitemiz Rektörüne teşekkür eden öğrenciler, ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

Kaynak : haber3.com

572 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!