Üretimin Dijitalleşmesi: Merck ve Siemens İş Birliği

Üretimin Dijitalleşmesi: Merck ve Siemens İş Birliği

Merck, Modüler Teknik Altyapıya 10 Milyon € Yatırım Yaptı

Merck, üretimin dijitalleşmesi için Siemens ile iş birliğine dayalı bir ortaklık yaptığını duyurdu. Bu ortaklık; elektronik, ilaç ve canlı bilimi endüstrileri için yenilikçi malzemeler ve ürünlerin modüler üretimi için bir proses kontrol sisteminin geliştirilmesiyle sonuçlanması bekleniyor. Bu üretim ortamında en son teknolojiye sahip ilk modüler tesis 2022 yılına kadar Merck’in Darmstadt sahasında kurulmuş olacak. İlk aşamada Merck, bu tesisin gerçekleştirilmesi için 10 milyon € yatırım yapacak. Aynı zamanda 2025 yılına kadar Darmstadt’ta kurulacak olan küresel merkez, geçen yıl açıklanan 1 milyar € miktarında yatırım programının da bir parçası. Ayrıca modüler, esnek ve verimli teknoloji sayesinde üretimin karbon ayak izini azaltabileceğinden dolayı Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da finanse edilecek.

Darmstadt tesisinden sorumlu Merck’in Performans Malzemeleri CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kai Beckmann, “Yarının akıllı fabrikasında her şey esnek, ağ oluşturma ve verimlilik etrafında hareket edecek. Ürün fikrinden, pazara kadar hazır olma aşamasında gereken süre kritik bir başarı faktörüdür. Ortaya çıkan standartlaştırılmış, modüler üretim için teknoloji platformu, gelecekte ürün geliştirmede de kullanılabilir olacaktır. Bu veriye dayanarak, kararların ürün geliştirme aşaması kadar erken alınmasına ve üretim sürecine sorunsuz bir şekilde uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Bu nedenle, gelecekte yüksek müşteri gereksinimlerine daha hızlı ve daha esnek bir şekilde yanıt verebileceğiz.” dedi.

Siemens Proses Otomasyon CEO’su Eckard Eberle, “Daha hızlı ürün değişikliklerini desteklemek için yeni üretim tesislerinin daha esnek ve daha verimli olması gerektiğini biliyoruz. Bu nedenle Merck ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, modüler üretimi ilerletmemiz ve ortak geliştirme çalışmamız kimyasal ve farmasötik süreçlerde artan gereksinimleri karşılamamız için yeni fırsatlar yaratacaktır.” dedi.

Merck ve Siemens arasındaki bu iş birliğinin amacı, yarının modüler üretimini otomatikleştirmek için genel bir sistemin ortak geliştirilmesidir.

Özel yazılım bileşenleri (Modül Tipi Paketler, MTP), modüler üretim ekipmanının yönetimi için temel oluşturmaktadır. Süreç düzenleme katmanı (POL) olarak bilinen bir denetim kontrol sistemi kullanılarak, çeşitli üretim modülleri genel bir sürece bağlanabilmektedir. Gelecekte bu, elektronik cihazlar için USB standardına benzer şekilde ek programlama çabası olmadan gerçekleşmelidir. POL teknolojisinin geliştirilmesinden Siemens sorumluyken, Merck üretim altyapısının kurulumunu gerçekleştirmektedir. Merck, modüler üretim sistemlerinde deneyime sahip bir şirkettir. Bu iş birliği, Merck’teki tüm sektörlerin proses geliştirme ve üretim ağında küresel olarak bağımsız modüllerin esnek ve basit birbirine bağlanması kavramını ilerletmeyi amaçlamaktadır.

Kaynak: chemeurope.com

Okumanızı Öneriyoruz

Terden Elektrik Enerjisi Üretebilecek Pedler Geliştirildi

Terin vücudumuzu soğutması için buharlaşması gerekmekle birlikte bu işlemi 6 kat daha hızlı sağlayabilecek ve …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: