WuXi STA Nükleik Asit İlaç Üretim Tesisini Açtı

WuXi STA Nükleik Asit İlaç Üretim Tesisini Açtı

Nükleik asit ilaçları, küçük moleküllü ilaçların başarısız olduğu nöromasküler ve metabolik hastalıkları tedavi etme potansiyeline sahiptir.

AsianScientist (5 Şubat 2020) – Çin merkezli biyoteknoloji şirketi WuXi AppTec’in bir iştiraki olan STA Pharmaceutical Co., Ltd. (WuXi STA), Çin, Changzhou’da büyük ölçekli oligonükleotid aktif farmasötik bileşen (API) üretim tesisini açtı.

2019 itibariyle, sekiz nükleik asit ilacı ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından sinir kas hastalıkları ve ailesel metabolik hastalıklar da dahil olmak üzere hastalıkların tedavisi için onaylanmıştır. WuXi STA’nın yeni tesisi, nükleik asit ilaçlarına artan ilgiyle, oligonükleotid platformu ile müşterilerin bu ilaçları pazarlamaya hızlandırmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Platform, DNA, RNA, morfolino oligonükleotid ve peptit konjugatları dahil olmak üzere çeşitli tipte oligonükleotid yöntemlerinin geliştirilmesini ve üretilmesini kapsamaktadır.

WuXi STA CEO’su Dr. Chen Minzhang, “Küçük moleküllü kimyasal, üretim ve kontrol teknolojimiz ve kapasite platformumuzun yanı sıra [standart] küresel standart kalite sistemimizden yararlanarak WuXi STA, oligonükleotid yenilikçileri için sağlam bir tek noktadan hizmet sunmaktadır.” dedi.

Kaynak: asianscientist.com

Okumanızı Öneriyoruz

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı?

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı? Hayatımızı değiştirebilecek ödüllü gen düzenleme aracının arkasındaki bilim: …