“Yeşil Kimya ile Çevreyi Koruyorum” Projesi

yesil-kimya-ile-cevreyi-koruyorum-projesi

“YEŞİL KİMYA İLE ÇEVREYİ KORUYORUM” isimli Proje, Tübitak 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenmesine karar verilen 28 proje içerisine girmiştir ve Isparta’da 2016 yılında kabul edilen tek proje olma özelliği taşımaktadır.

yesil-kimya-ile-cevreyi-koruyorum-projesi-2

Yürütücülüğünü Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Yrd.Doç.Dr. Mehmet ÇABUK’un yaptığı “ bu projede, Keçiborlu içesindeki Gonca anaokuluna devam eden 5-6 yaş grubu çocuklarına yönelik bilimsel etkinliklerle yeşil kimya konulu basit bilimsel uygulamalar yapılarak geri dönüşüm, çürüme, enerji tasarrufu, doğal kimyasal maddeler ve zararlı kimyasal maddeler kavratıldı. Çocukların yeşil kimya biliminin temelini kavrayarak, ilerleyen yıllarda çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca etkinliklerde aile katılımı da sağlanarak eğitimin devamlılığı sağlandı. Keçiborlu Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülecek projeye,  ilçe milli eğitim müdürlüğü destek vermektedir. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye (www.yesilkimyacicocuklar.com) adresinden ulaşılabilir.

yesil-kimya-ile-cevreyi-koruyorum-projesi-1

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde, sürdürülebilir gelişimi destekleyen, çevre bilincini kazandıran çalışmalara ihtiyaç vardır. “Yeşil kimya ile çevreyi koruyorum” adlı projenin bu ihtiyacın karşılanmasında Isparta ve Keçiborlu başta olmak üzere ülkemize önemli katkılar sağlaması öngörülmektedir.

572 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!