Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Jeotermalden Hidrojen Üretimi

Jeotermalden Hidrojen Üretimi

jeotermalden hidrojen uretimi - Jeotermalden Hidrojen Üretimi

Fotoğraf : Hellisheidi jeotermal santrali, İzlanda

İzlanda’lı jeotermal elektrik üreticisi ON Power, deneysel olarak Reykavik yakınlarındaki Hellisheidi jeotermal santralinden hidrojen üretmeye başlayacaklarını açıkladı. Proje, Avrupa Araştırma Projesi olarak, Orkan ve Iceland New Energy şirketleri arasında ortak bir çalışma olarak yürütülmektedir.

Hellisheidi jeotermal santralinin yakınlarında bir alanda kurulacak olan Hidrojen istasyonu için gerekli elektrolit satın alımı gerçekleştirildi. Hidrojenin Otomobillere satışının ekim ayında başlanması bekleniyor.

Bir Avrupa araştırma projesi olan Hidrojen istasyonunun kurulması, On power, Orkan (Skeljung sahipli ve İzlanda gaz istasyonu operatörü) ve Icelandic New Energy şirketleri ortak olarak yürütülmektedir. Orkan şirketi yaz başında 2 adet hidrojen dağıtım istasyonu açmıştır. Hidrojen üretim istasyonunda üretimi başlayıncaya kadar, dağıtım için gereken hidrojen yurtdışından sağlanacaktır.

Elektrolitin hidrojen üretim kapasitesi, kullanılan arabaların kapasitesine göre oldukça büyüktür. Kullanımın artması ve hidrojen ile çalışan otobüslerinde olması önümüzdeki dönemlerde beklenmektedir.

Kaynak : jeotermalhaberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

porsche dizeli terkedip onun yerine elekrikli ve hibrit otomobillere sariliyor 310x165 - Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Dieselgate (Volkwagen emisyon skandalı) öylece unutulup gitmeyecektir. Ana odak Volkswagen üzerinde olsa da, Porsche dizel …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com