Anasayfa / Kimya Haberleri / Kkdf Oranının Sıfırlanması

Kkdf Oranının Sıfırlanması

kkdf oraninin sifirlanmasi - Kkdf Oranının Sıfırlanması

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) gibi mali ek yüklerin sanayideki çarkları yavaşlattığını ve ihracatçıyı zora soktuğunu her fırsatta dile getirdiklerini belirterek, “İhracatçılarımız için son derece önemli olan bu gelişmenin ekonomimize sağlayacağı katkılar da büyük olacak” ifadelerini kullandı.

Akyüz, yazılı açıklamada, “İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi”nde açıklanan Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranının sıfırlanmasını değerlendirdi.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararın kimya sanayisini çok yakından ilgilendirdiğine dikkati çeken Akyüz, bu kararın uygulamaya geçmesini sanayiciler olarak çok uzun süredir beklediklerini dile getirdi.

KKDF gibi mali ek yüklerin sanayideki çarkları yavaşlattığını ve ihracatçıyı zora soktuğunu her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Akyüz, şunları kaydetti:

“KKDF oranının sıfırlandığı ürünler listesinde mineral yakıtlar ve yağlar, inorganik ve organik kimyasallar ve tıbbi müstahzarlar, gübre, boya ve uçucu yağlar, esans, yağma müstahzarları, plastik, kauçuk gibi kimyanın çok önemli alt sektörleri yer alıyor. Bu açıdan sektörümüz ciddi bir yükten kurtuldu. İhracatçılarımız için son derece önemli olan bu gelişmenin ekonomimize sağlayacağı katkılar da büyük olacak. Kimya sektörü olarak başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci olmak üzere bu kararının alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Kaynak : beyazgazete.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

gunluk kullanimlar icin seffaf inanilmaz derecede hidrofobik kaplamalar 310x165 - Günlük Kullanımlar İçin Şeffaf, İnanılmaz Derecede Hidrofobik Kaplamalar

Günlük Kullanımlar İçin Şeffaf, İnanılmaz Derecede Hidrofobik Kaplamalar

PDF OLARAK İNDİR Su ve kir tutmayan spor kıyafetleri, dış giyim veya arabalardaki sis ön …

Bir Cevap Yazın

LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com