Anasayfa / Kimya Haberleri / Kkdf Oranının Sıfırlanması

Kkdf Oranının Sıfırlanması

kkdf oraninin sifirlanmasi - Kkdf Oranının Sıfırlanması

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) gibi mali ek yüklerin sanayideki çarkları yavaşlattığını ve ihracatçıyı zora soktuğunu her fırsatta dile getirdiklerini belirterek, “İhracatçılarımız için son derece önemli olan bu gelişmenin ekonomimize sağlayacağı katkılar da büyük olacak” ifadelerini kullandı.

Akyüz, yazılı açıklamada, “İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi”nde açıklanan Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranının sıfırlanmasını değerlendirdi.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kararın kimya sanayisini çok yakından ilgilendirdiğine dikkati çeken Akyüz, bu kararın uygulamaya geçmesini sanayiciler olarak çok uzun süredir beklediklerini dile getirdi.

KKDF gibi mali ek yüklerin sanayideki çarkları yavaşlattığını ve ihracatçıyı zora soktuğunu her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Akyüz, şunları kaydetti:

“KKDF oranının sıfırlandığı ürünler listesinde mineral yakıtlar ve yağlar, inorganik ve organik kimyasallar ve tıbbi müstahzarlar, gübre, boya ve uçucu yağlar, esans, yağma müstahzarları, plastik, kauçuk gibi kimyanın çok önemli alt sektörleri yer alıyor. Bu açıdan sektörümüz ciddi bir yükten kurtuldu. İhracatçılarımız için son derece önemli olan bu gelişmenin ekonomimize sağlayacağı katkılar da büyük olacak. Kimya sektörü olarak başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci olmak üzere bu kararının alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Kaynak : beyazgazete.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari kanser hucrelerinin sonsuz bolunmesinde etkin protein unsurunu etkisiz kildi 310x165 - Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim insanları, beyin kanserinin bir türünde, kanser hücrelerinin sonsuz bölünmesinde anahtar role sahip olduğunu belirledikleri …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com