Anasayfa / Kimya Haberleri / Eğitim Haberleri / 81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı

81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı

81 ilde 81 kimya laboratuvari - 81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı

BASF, 81 lisenin kimya laboratuvarını yenilemek üzere 2010 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile özel bir protokol imzalayarak “81 ilde 81 kimya laboratuvarı” projesini başlatmıştır.

2010 yılından beri başarıyla devam eden projede, 81 lisedeki laboratuvarın tüm dekorasyonu ve donanımı BASF tarafından yenilenmektedir. BASF’nin dünya genelinde yürüttüğü toplumsal projelerin odağında eğitim ve çocuklar yer almaktadır. Bu projede de yeni nesillere kimyayı sevdirmek amaçlanmıştır. BASF’nin projesi, bugüne kadar eğitim olanaklarından nispeten daha az yararlanma olanağı bulan bölgelerdeki liselerde değerlendirilmektedir.

Proje sayesinde aralarında daha önce laboratuvarı olmayan, laboratuvar malzemelerini hiç görmemiş okulların bulunduğu illerde öğrenci ve öğretmenler dersleri daha verimli işletmektedir. BASF, 81 kimya laboratuvarının yenilenme ve donatım çalışmalarını 2016 yılının sonuna kadar tamamlamayı planlamaktadır. 2013 yılı sonu itibariyle 50 ilde toplam 50 lisenin laboratuvarları yenilenmiştir. Proje sonuna kadar toplam 81 ildeki laboratuvarın gerekli donatım ekipmanları ile genel dekorasyon ihtiyaçları karşılanacaktır. Kimya laboratuvarları yenilenecek okullar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.

Kaynak : www.basf.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

laboratuvarda yapilan yapay yapraklari dogaya tasimak 310x165 - Laboratuvarda Yapılan Yapay Yaprakları Doğaya Taşımak!

Laboratuvarda Yapılan Yapay Yaprakları Doğaya Taşımak!

Fotoğraf: Yapay, biyo-ilhamlı bir yaprak. Karbondioksit (kırmızı ve siyah toplar) yaprağın tabanından su (beyaz ve …

Bir cevap yazın