Adanaya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

Adanaya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteği ile Çukurova Üniversitesi tarafından yürütülecek olan Adana Girişimcilik Merkezi projesi ile Kimyasal Madde Üretim Teknolojileri Merkezi Kimya Vadisi güdümlü projesi için imza töreni gerçekleştirildi.

Adana Valiliğinde gerçekleştirilen törene, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bilim ve Sanayi İl Müdürü Remzi Özdoğan Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Keskin, KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı, Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Hamdi Soydan, ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ve proje paydaşlarından yetkililer katıldı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, desteklerinden dolayı Kalkınma Bakanlığına teşekkürlerini ileterek, kent ekonomine ivme kazandıracak bu projelerin kent için hayırlı olmasını temenni etti.

ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, her iki proje ile Adanada ilklerin gerçekleşeceğine vurgu yaparak; Kimyasal Madde Üretim Teknolojileri Merkezi Kimya Vadisi projesi ülkemizde alanında kurulacak ilk Ar-Ge merkezidir. Girişimcilik Merkezi projesi ise Adana ilimizin cazibe merkezi programı kapsamında desteklenen ilk projesidir. Ayrıca merkez Türkiyede ilk dijital ve film endüstrisini içerisinde bulunduran merkez olacaktır dedi.

Kimyasal Madde Üretim Teknolojileri Merkezi Kimya Vadisi Proje Koordinatörü Prof. Dr. Selahattin Serin ve Adana Girişimcilik Merkezi Proje Koordinatörü Prof. Dr. Selçuk Çolak proje ile ilgili sunum yaptı.

Proje sunumunun ardından Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Kibar ile ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu arasında sözleşmeler imzalandı.

Kaynak : hurriyet.com.tr

508 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!