Ak-Kim Çocuklar için Bilim Kimya Laboratuvarı Kurdu

Kim ve KidZania’nın çocuklara bilimi sevdirmek için Kimya Laboratuvarı kurdu. Çocuklar Ak-Kim Kimya Laboratuvarı’nda kimyagerliği deneyle öğrenecek.

Kimyasal madde üreticisi Ak-Kim, dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania işbirliği ile bilim meraklısı çocuklar için Bilim Kimya laboratuvarı kurdu. KidZania’da kurulan Ak-Kim Bilim Kimya Laboratuvarı’nda kimyagerliği deneyimleme şansı elde eden çocuklar, eğitim aldıktan sonra önlüklerini giyerek gerçek deneyler yapabilecek. Çocuk kimyagerler bir kimya laboratuvarında hangi malzemelerin kullanıldığını, periyodik tabloyu, bilim insanlarını öğrenecek. Çocuklar, çalışmalarının karşılığında KidZania’nın yerel para birimi olan KidZos kazanacak.

Geleceğin Aziz Sancar’ları

Çocuklara kimyayı sevdirmeyi hedeflediklerini söyleyen Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri, “Bu laboratuvarda vakit geçiren çocuklarımızın kimya bilimini tanımasını, sevmesini ve kimyanın günlük hayatımızın içinde ne denli yer aldığını anlamasını arzu ediyoruz. Çocuklarımızın arasından ileride Aziz Sancar gibi bilim insanlarının çıkmasını umuyoruz. Bu laboratuvarda deney yapma şansını yakalayan çocuklar kimyanın eğlenceli yanlarını keşfedecek” diyerek bu işbirliği ile ilgili duygularını aktardı. Kidzania Genel Müdürü Ebru Timur ise laboratuvarda, aktivite süresince kullanılacak tüm malzemelerin çevre ve insan dostu maddelerden seçildiğini belirterek, “Ak-Kim ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği neticesinde iş ortaklarımızın sayısı 32’ye yükselmiş oldu. İnanıyorum ki bu işbirliği bilime meraklı çocukları teşvik edecek ve çocuklara kimyayı sevdirecek” şeklinde konuştu.

Kaynak : gazetevatan.com

Okumanızı Öneriyoruz

Tatlı Su Tedarik İhtiyaçlarını Karşılayacak Bir Filtre

Yale önderliğindeki araştırma ekibi, suyu içerdiği tuzdan arındırmanın daha iyi bir yolunu bulmak için ilham …