Almanya 2038 Yılına Kadar Kömür Yakılmasını Bitirmeyi Kabul Etti

Almanya 2038 Yılına Kadar Kömür Yakılmasını Bitirmeyi Kabul Etti

Amaç Güzel, Zaman Çizelgesi Değil.

Geçen yıl Almanya’da yenilenebilir kaynakların kömürü geçmesine ve son kömür madeninin de kapatılmasına rağmen ülke, elektriğinin %40’ını hala kömürden sağlıyor ki bu rakam Amerika’nın son 10 yıldaki oldukça hızlı kömür azatlımı ile gölgede bırakılıyor.

Business Green, şimdilerde birkaç iyi haber bildirdi. Alman yasa yapıcılar, endüstri temsilcileri ve kar amacı gütmeyen gruplar, kömürle çalışan elektrik santrallerinin kapatılması için hazırlanan bir zaman çizelgesini kabul etti.

Sorun şu ki bitiş tarihi 2038 olarak belirlendi, bu da iklim değişikliğinin en kötü etkilerini atlatmak adına karbonu gidermek için ihtiyaç duyduğumuz hızlı adımların atılmasında çok cesaret verici değil. Daha az cesaret verici olsa da ana hizmet kuruluşlarından RWE temsilcilerinin nihai amacı fazlasıyla istekli olmak olarak tanımladıkları ve 2032 yılının inceleme tarihi olmasını talep ettikleri gerçeği, bir şeyleri geri getirmek için fırsat olabilir.

Ancak Lloyd Alter’in çok iyi bildiği gibi ben çok iyimserimdir ve nihai hedeflerin belirlenen tarihten önce geldiğine inanma eğilimindeyim. Buna bir örnek olarak İsveç’in yenilenebilir enerji hedefine 12 yıl önce ulaşmasını verebiliriz. Yolculuğun yönü bir kez belirlenirse, işler kendiliğinden hız kazanabilir. Umarım, şimdi Alman kömür yakıtlı elektriği için tehlike resmi olarak kabul edilir ve yatırımcılar ve politika yapıcılar da kaynakları buna göre hareket ettirir.

Bu büyük bir adımdır. Şimdi Almanya için hızlanma zamanıdır.

Kaynak: TreeHugger.com

455 Kez Okundu

Hacer Demir

27 Nisan 1993’te Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi bölümü mezunu. UÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. İlgi duyduğu alanlarda eğitim ve programlara katılmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seviyor. Yenilikçi haberleri takip etmeyi ve çeviri yapmayı sevdiği için 2017 yılından bu yana İnovatif Kimya Dergisi ekibinde yer alıyor.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!