Beyin fonksiyonlarını güçlendiren ilaç

beyin-fonksiyonlarini-guclendiren-ilac

1998 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi modafinili narkolepsi hastaları için ilaç olarak kullanılabileceğini kabul etmişti. Beyin fonksiyonlarını arttırma yolunda ilerlemeler var.

Narkolepsi beynin uyku-uyanık döngüsünü ayarlayamadığı için bir anda uyku atakları baş gösteren ve kişinin uygunsuz bir yerde ve uygunsuz bir anda uykuya dalması olarak biliniyor. Uzun yıllar boyunca modafinil gün geçtikçe daha popüler bir hale geldi. Bunun yanında kullanım amacının dışında kullanılmaya başlandı.

Beynin kavramsal yeteneklerini güçlendirmek ve beyin fonksiyonlarını arttırmak için. Bu etki araştırmacılar tarafından düzgün olarak araştırıldı. Ancak bir grup bilim adamı modafinilin ne yaptığına dair bilgi toplamaya başladı. Aslında ilaç beyinde ciddi derece aktivitenin artmasına yol açıyor.

Araştırma Avrupa Nöropsikofarmokoloji yayınında kendine yer buldu. Bu buluş ilacın size sınavlarda yardımcı olacağı anlamına gelmiyor tabiiki. Bilim adamları halada modafinil nasıl çalışıyor çözemedi. Önceki çalışmalara göre ilaç nöroiletici olan histamin ve oreksin seviyesini arttırıyor ikisi de uyku döngüsünü ayarlayan hormonlar.

Ancak aynı zamanda serotonin ve glutamat seviyesini arttırıyor. Bu kimyasallar modafinili narkolepsi için harika bir ilaç yapıyor ancak yanında diğer beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediği henüz bilinmiyor.

Kaynak : silikonvadisi.tv

Okumanızı Öneriyoruz

fosil-yakitli-plastiklere-alternatif-olarak-biyobazli-degisim

Fosil Yakıtlı Plastiklere Alternatif Olarak Biyobazlı Değişim

BPA(Bisphenol-A) , fosil yakıt kaynaklarından imal edilen organik bir bileşiktir. Endüstriyel bir kimyasal olan BPA …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: