Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Beyin fonksiyonlarını güçlendiren ilaç

Beyin fonksiyonlarını güçlendiren ilaç

beyin fonksiyonlarini guclendiren ilac - Beyin fonksiyonlarını güçlendiren ilaç

1998 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi modafinili narkolepsi hastaları için ilaç olarak kullanılabileceğini kabul etmişti. Beyin fonksiyonlarını arttırma yolunda ilerlemeler var.

Narkolepsi beynin uyku-uyanık döngüsünü ayarlayamadığı için bir anda uyku atakları baş gösteren ve kişinin uygunsuz bir yerde ve uygunsuz bir anda uykuya dalması olarak biliniyor. Uzun yıllar boyunca modafinil gün geçtikçe daha popüler bir hale geldi. Bunun yanında kullanım amacının dışında kullanılmaya başlandı.

Beynin kavramsal yeteneklerini güçlendirmek ve beyin fonksiyonlarını arttırmak için. Bu etki araştırmacılar tarafından düzgün olarak araştırıldı. Ancak bir grup bilim adamı modafinilin ne yaptığına dair bilgi toplamaya başladı. Aslında ilaç beyinde ciddi derece aktivitenin artmasına yol açıyor.

Araştırma Avrupa Nöropsikofarmokoloji yayınında kendine yer buldu. Bu buluş ilacın size sınavlarda yardımcı olacağı anlamına gelmiyor tabiiki. Bilim adamları halada modafinil nasıl çalışıyor çözemedi. Önceki çalışmalara göre ilaç nöroiletici olan histamin ve oreksin seviyesini arttırıyor ikisi de uyku döngüsünü ayarlayan hormonlar.

Ancak aynı zamanda serotonin ve glutamat seviyesini arttırıyor. Bu kimyasallar modafinili narkolepsi için harika bir ilaç yapıyor ancak yanında diğer beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediği henüz bilinmiyor.

Kaynak : silikonvadisi.tv

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kirli havayi soludugumuzda aldigimiz egitimleri kaybetmis gibi oluyoruz 310x165 - Kirli Havayı Soluduğumuzda Aldığımız Eğitimleri Kaybetmiş Gibi Oluyoruz

Kirli Havayı Soluduğumuzda Aldığımız Eğitimleri Kaybetmiş Gibi Oluyoruz

Yeni bir çalışmaya göre kirlilik, beyin için tehlikelidir. Connecticut’taki Yale Üniversitesi’nden ve Çin’deki Pekin Normal …

Bir cevap yazın