Bingöl Belediyesi güneş enerji santrali kuracak

bingol belediyesi gunes enerji santrali kuracak

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İnalı Mahallesi’nde 100 bin metrekarelik alana güneş enerji santrali kurulacağını bildirdi.

Barakazi, yazılı açıklamasında, Bingöl Belediyesi’nin enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla merkez İnalı Mahallesi’nde bulunan 100 bin metrekarelik alan üzerine güneş enerji santralleri kuracaklarını belirti.

Bu konuda görüşmeler yaptıklarını ve bazı girişimlerde bulunduklarını aktaran Barakazi, şu ifadelere yer verdi:

“Gerçekleştirilecek proje sayesinde elde edilen enerji, şehir şebekesine aktarılarak, belediyenin şantiyelerinde, tesislerinde idari binasında ve parklarda kullanılacak. Güneş enerjisi santrallerimizi, mülkiyeti belediyemize ait olan İnalı Mahallesi’ndeki 100 bin metrekarelik alana inşa edeceğiz. Bu proje ile bir yandan enerji ihtiyacımızı karşılayacağız, diğer yandan belediye bütçesine de katkı sağlamış olacağız. Santrallerimizde binlerce güneş paneli ile 5 megavat elektrik enerjisi üretilecek. Elde ettiğimiz bu gücü, trafolarla şehir şebekesine vererek şehrin enerji ihtiyacına bizde katkı sunmuş olacağız. Ürettiğimiz enerji sayesinde şantiyelerimizde, tesislerimizde, idari binalarımızda, parklarımızda tükettiğimiz yüklü enerji giderimizi elektrik dağıtım kurumu ile mahsuplaştıracağız. Böylece elektrik ihtiyacımızı daha az maliyetle karşılamış olacağız. Tesis kısa sürede kendini amorti edecektir. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda projemizi hayata geçireceğiz.”

Kaynak : haber7.com

593 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!