Biyogazın güçlendirilmesi için DuPont da projeye katılıyor

DuPont enzimlerin biyogaz üretimindeki verimi nasıl arttırdığını göstermek için başlanan bir Avrupa Birliği projesinde rol alıyor.

DEMETER adındaki, biyogaz üretimini güçlendirmek için spesifik bir enzim geliştirme amacıyla Avrupa Birliği tarafından başlanan bu proje  tedarik zincirindeki şirketleri de içeriyor. Partnerlerin arasında enzim geliştirici DuPont Industrial BioSciences (DuPont Endüstri Biyolojik Bilimleri),  anaerob çürütücü uzmanı OWS ve biyogaz çiftliği şirketi Biomoer de var.

Projenin amacı fermantasyon süreciyle enzim üretiminin endüstriyel boyuta çıkarmak, maliyeti %15 civarında azaltmak ve enzimleri sahada deneyip etkisini göstermek. Proje 3 yıl içinde tamamlanacak.

Sonuç olarak bu proje biyometan üreticilerine biyogaz üretiminde verimi arttırmak ve sağlam süreçler inşaa etmek yol gösterecek ve karlılıkla gelirlerini arttıracak.” diyor DuPont küresel pazarlama direktörü Conrad Burke.

DEMETER web sitesine göre enzimler atıkların değerli kaynaklara dönüşümünü sağlamalarına rağmen daha önce hiç büyük miktarlarda endüstriyel ve ekonomik kullanım için üretilebilecek bir enzim geliştirilmedi. DuPont ise kısa zaman önce “organik atıklardan biyogaz üretiminde maliyette %10’luk bir azalma sözü veren” bir enzim geliştirdiğini açıkladı.

Geniş DEMETER projesi endüstriyel fermantasyonun ürününü en az %20 arttırmak, ürün geri kazanımını %40 arttırmak ve enzim üretim maliyetini %15 azaltmak için yürütülmeye devam ediliyor.

Kaynak : thechemicalengineer.com

Okumanızı Öneriyoruz

Süper Kapasitörler ve Piller: Gerilim Dolu Bir Karşılaşma!

Grafen Hibrit Malzeme İle Verimli Süper Kapasitörler Elde Edilebilir Münih Teknik Üniversitesi İnorganik ve Metal-Organik …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: